بسته ویژه خبری؛
نگاهی گذرا به مهم ترین اخبار اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت
بسته ویژه خبری و گزيده اي مهم از اخبار اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور تهیه و در قالب یک بسته ویژه خبری تنظیم گردیده است؛ در این بسته شاهد بخش هایی مهم از این اخبار هستیم.

در طول هفته ممکن است به علت مشغله های کاری و غیر کاری از اخبار مهم پیرامون خود و جامعه مخاطبمان بی خبر باشیم، روابط عمومی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در راستای احترام به مخاطبین خود و همچنین تولید محصولات مختلف و ویژه ی خبری جهت دسترسی آسان و سریع مخاطبین به مهم ترین عناوین خبری هفته تصمیم به تهیه ی بسته ی ویژه خبری و گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور در انتهای هر هفته، گرفته است که به نظر می رسد مخاطبین محترمی که در طول هفته نتوانسته اند اخبار را دنبال کنند، می توانند با مطالعه این بسته مختصر و مفید از اخبار اهل سنت کشور با خبر شوند.

هفته گذشته را شاید بتوان هفته میثاق و بیعت دوباره ملت ایران با رهبر معظم انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی نامید.

همچنین هفته بسیج مستضعفین یکی دیگر از مناسبت های این هفته است که پیرامون آن در مناطق قومی کشور اخباری منتشر شده است.

هفته گذشته مناطق سنی نشین ایران پایاپای سایر مناطق ایران اسلامی در برگ تاریخ انقلاب اسلامی حماسه آفریدند و طبق سخن رهبر انقلاب مسیر خود را از آشوب گران و اغتشاش گران جدا کردند.

اولین خبر گزارش ویژه خبری این هفته ما ابتدا به حضور حماسی مردم استان گلستان به عنوان نمونه در محکومیت حرکات اغتشاش گران انتخاب شده است.

مردم استان گلستان چه شیعه و چه سنی در محکومیت اغتشاشات اخیر و لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری در زیر باران پاییزی شهر گرگان، حماسه‌ای دیگر خلق کردند.

خبر مهم بعدی گزارش ویژه خبری نیز به یکی دیگر از مناطق سنی نشین کشور پرداخته است؛ به حضور مردم کردستان در حماسه بیعت با رهبر انقلاب اسلامی.

سومین خبر مهم بسته خبری ما به دیدار رهبر انقلاب اسلامی با هزاران نفر از بسیجیان پرداخته است.

رهبر انقلاب اسلامی در سخنانشان ضمن تبریک هفته بسیج، به حرکت عظیم و پر شُکوه ملت ایران در یک هفته گذشته اشاره کردند و گفتند: من تکریم و تعظیم عمیق خود را به ملت بزرگ ایران ابراز می کنم. ملت ایران با این حرکت، یک بار دیگر حقیقتاً اقتدار و عظمت خود را نشان داد.

عنوان خبر بعدی گزارش ویژه خبری هفته گذشته با تیتر “هرگونه اغتشاش و تخریب اموال عمومی از دیدگاه اهل سنت مردود است” در سایت دبیرخانه منتشر شده است.

ماموستا دکتر ملا قادر قادری عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور و امام جمعه شهر پاوه با بیان اینکه هرگونه اغتشاش و تخریب اموال عمومی از دیدگاه ما مردود است، گفت: مردم پاوه در وقایع اخیر با اعتدال و عقلانیت رفتار کردند.

شیخ عبدالباعث قتالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس در حاشیه “راهپیمایی دفاع از اقتدار و امنیت کشور” در بندرعباس در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفته است: برای امنیت پایدار و ایجاد وحدت مستمر لازم است که همه مردم با مشارکت و هم‌افزایی در جهت همدلی گام بردارند.

خبر مهم بعدی بسته ویژه خبری ما از گزارشات بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه است و از مفتی اداره مرکزی مسلمانان استان «ولگوگراد» روسیه است.

شیخ کفاء محمد بطان با اشاره به اینکه منظور از جهاد جنگ مسلمان علیه مسلمان نیست، گفت: چالش‌هایی که امروز در بخشی از جهان اسلام شاهد آن هستیم، نشئت‌گرفته از تعصب و تفسیر نادرست جهاد است.

مولوی عبدالواحد بزرگزاده امام جمعه موقت چابهار به مناسبت هفته بسیج گفته است: یکی از رهبردهای عظیم بسیج مردمی ایجاد اتحاد و همدلی در بین مردم جامعه و همچنین تقویت اراده ها در جهت مقابله با استکبار جهانی بوده است.

مولوی شرف‌الدین جامی الاحمدی در گفتگو با خبرنگار ما با تبریک هفته بسیج گفته است: یکی از مهم‌ترین اهداف تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی بسیج به‌فرمان امام راحل حفظ و حراست از دستاورد‌های اسلام، قرآن، نظام و انقلاب بود.

تشکیل کارگروه قرآنی دفاتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان ها عنوان یکی دیگر از مهم ترین اخبار هفته گذشته است که از زبان معاون فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی منتشر شده است.

آخرین خبر مهم بسته ویژه این هفته متعلق به خطبه های نمازجمعه هفته گذشته (۹۸/۹/۱) است که مطالعه و اطلاع از محتوای آن خالی از لطف نیست.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست