بسته ویژه خبری؛
نگاهی گذرا به مهم ترین اخبار اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت
بسته ویژه خبری و گزيده اي مهم از اخبار اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور تهیه و در قالب یک بسته ویژه خبری تنظیم گردیده است؛ در این بسته شاهد بخش هایی مهم از این اخبار هستیم.

در طول هفته ممکن است به علت مشغله های کاری و غیر کاری از اخبار مهم پیرامون خود و جامعه مخاطبمان بی خبر باشیم، روابط عمومی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در راستای احترام به مخاطبین خود و همچنین تولید محصولات مختلف و ویژه ی خبری جهت دسترسی آسان و سریع مخاطبین به مهم ترین عناوین خبری هفته تصمیم به تهیه ی بسته ی ویژه خبری و گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور در انتهای هر هفته، گرفته است که به نظر می رسد مخاطبین محترمی که در طول هفته نتوانسته اند اخبار را دنبال کنند، می توانند با مطالعه این بسته مختصر و مفید از اخبار اهل سنت کشور با خبر شوند.

هفته گذشته هفته ای پر خبر و پر ماجرا بوده و ابتدای هفته خبر دیدار مقام معظم رهبری و بازتاب آن رسانه های دنیا و کشور را تحت تاثیر قرار داده و تبدیل به مهم ترین موضوع و سرخط اخبار دنیا شد.

اولین و مهم ترین خبر هفته گذشته متعلق به بیانیه و بازتاب اظهارات و مواضع رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن در بین جامعه مخاطب سایت دبیرخانه یعنی اهل سنت کشور بوده است.

در این راستا علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان حمایت همه جانبه خود را از موضع گیری عقلانی و سنجیده رهبری معظم انقلاب در خصوص آمریکایی ها در دیدار با نخست وزیر ژاپن ابراز داشتند.

همچنین ماموستا ملا قادر قادری در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته نسبت به مواضع مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن واکنش نشان داده و از برخورد قاطع، شجاعانه و حکیمانه ایشان خطاب به رئیس جمهور امریکا تقدیر و تشکر کرد.

 

خبر مهم سوم بسته ویژه خبری به موضوع عیدی رهبر انقلاب به طلاب و روحانیون اهل سنت به مناسبت عید سعید فطر پرداخته است.

عیدی مقام معظم رهبری که هر ساله فقط در ایام هفته وحدت واریز می شد امسال عید سعید فطر نیز این عیدی پرداخت گردید.

برگزاری سی و سومین نشست ادوار شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و اولین نشست این شورا در سالجاری نیز شاید خبر مهم بعدی هفته گذشته باشد.

این نشست سه شنبه گذشته با حضور اعضای شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در دبیرخانه این شورا در تهران برگزار گردید.

ـ خبر بعدی بسته ویژه خبری این به اظهارات شیخ خلیل افرا در نشست شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت پرداخته و سخنان وی را منتشر کرده است.

سخنان وی تحت عنوان “وحدت امروز ایران اسلامی دشمنان این مرزوبوم را به رعب و وحشت انداخته است” در سایت دبیرخانه قابل دسترس است.

 

حاج آخوند قربان محمد اونق که در جلسه شورای برنامه ریزی حضور داشت که سخنان وی نیز خبر مهم بعدی هفته گذشته به شمار می رود.

وی در سخنان خود به سیل اخیر استان گلستان اشاره کرده و از همه مردم ایران تشکر کرده است.

 

خبر مهم بعدی بسته ویژه خبری متعلق به امام جمعه اهل سنت جزیره قشم و عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت است.

وی که در جلسه هفته گذشته شورا سخنرانی کرده به مطالب مهمی پیرامون منابر و روحانیون اهل سنت کشور پرداخته است.

 

ملا مصطفی محمودی که در نشست شورای برنامه ریزی نیز حضور داشت از اقدامات تفرقه افکن برخی عوامل دشمن در اعلام عید سعید فطر گله کرده و از مردم خواست شیعیان انگلیسی و سنی های آمریکایی را از شیعه و سنی واقعی تفکیک نمایند.

خبر مهم بعدی هفته گذشته نیز به سخنان ماموستا ملاقادر قادری در جلسه شورای برنامه ریزی تحت عنوان”شهدا و ایثارگران عامل امنیت فعلی کشور هستند” منتشر شده است.

آخرین خبر مهمی هم که در چهارشنبه هفته گذشته منتشر شد متعلق به کرمانشاه بوده و خبر از تغییر در دفتر امور نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت این استان می دهد.

عنوان این خبر نشان می دهد که رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه تغییر یافته و رئیس جدید این دفتر از جانب نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه منصوب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست