بسته ویژه خبری؛
نگاهی گذرا به مهم ترین اخبار اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت
بسته ویژه خبری و گزيده اي مهم از اخبار اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور تهیه و در قالب یک بسته ویژه خبری تنظیم گردیده است؛ در این بسته شاهد بخش هایی مهم از این اخبار هستیم.

در طول هفته ممکن است به علت مشغله های کاری و غیر کاری از اخبار مهم پیرامون خود و جامعه مخاطبمان بی خبر باشیم، روابط عمومی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در راستای احترام به مخاطبین خود و همچنین تولید محصولات مختلف و ویژه ی خبری جهت دسترسی آسان و سریع مخاطبین به مهم ترین عناوین خبری هفته تصمیم به تهیه ی بسته ی ویژه خبری و گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور در انتهای هر هفته، گرفته است که به نظر می رسد مخاطبین محترمی که در طول هفته نتوانسته اند اخبار را دنبال کنند، می توانند با مطالعه این بسته مختصر و مفید از اخبار اهل سنت کشور با خبر شوند.

طبیعی است که هفته گذشته یکی از مهم ترین هفته های ایران اسلامی است، هفته ای تاریخی و سرشار از تحرکات نظامی و دیپلماتیک؛ ورود پهباد گرانقیمت و فوق پیشرفته آمریکایی به حریم هوایی کشورمان و سرنگونی آن توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران قطعا هفته ای پر ماجرا برای ایران در سطح دنیا و رسانه های جهان رقم زد.

مسئولین و مردم و همه ی اقشار نسبت به این اقدام ایران اسلامی مواضعی داشتند که جامعه ی اهل سنت کشور از این قاعده اسثنا نبوده است. ما نیز با کسب این مواضع سهم کوچکی در اطلاع رسانی و تحلیل اخبار هفته گذشته داشته ایم.

اولین خبر مهم هفته گذشته با عنوان “هیچ تجاوزگری اجازه ورود به خاک ایران را ندارد” از زبان نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری است که به موضوع سرنگونی پهباد جاسوسی آمریکا اشاره دارد.

مولوی نذیر احمد سلامی در این خبر میگوید: سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی در ایران که جزو توانمندترین پهپادهای جاسوسی جهان به شمار می‌رود این پیام را به همگان داد که هیچ تجاوز گری اجازه ورود به خاک ایران را ندارد.

 

خبر مهم هفته گذشته نیز همچون خبر اول به سرنگونی پهباد آمریکایی پرداخته، این بار از زبان امام جمعه اهل سنت اسدیه خراسان جنوبی.

در این خبر مولوی سید احمد عبداللهی  آمریکا و سایر ابرقدرتهای دنیا را قدرت هایی پوشالین و توخالی نامید و افزود: مسلمانان نباید از آنها ترسی به دل راه دهند.

 

قدردانی دیگر نماینده مجلس خبرگان رهبری، این بار از خطه ی شیرمردان ایران اسلامی، کردستان غیور از اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفته است: این اقدام درس عبرتی برای آمریکا بود.

در فاصله چند روزه بعد از اقدام سپاه پاسداران و عجز و ناتوانی آمریکا در پاسخ به این اقدام ایران اسلامی ناچار به تحریم دوباره کشورمان شدند؛ خبر بعدی مهم هفته گذشته نیز به تحریم های جدید آمریکا پرداخته است.

در این خبر مولوی عبدالحلیم قاضی از علمای شاخص سیستان و بلوچستان و استاد مدارس علوم دینی و دانشگاه های این استان به تقبیح این عمل سردمداران استکبار پرداخته و گفته است: تحریم های جدید آمریکا حاکی از ناکارآمدی تحریم های قبلی آنهاست

خبر مهم هفته گذشته از معامله قرن و خیمه شب بازی جدید آمریکا در منطقه خاورمیانه غافل نشده و به خبری از حوزه بین الملل سایت دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت اختصاص یافته است.

احزاب مختلف اردنی در محکومیت اجلاس بحرین و معامله قرن پرداخته و رد مشارکت اردن در این کنفرانس و تمام نتایج آن در چارچوب طرح معامله قرن تاکید و آن را مقدمه عملی برای حذف مسئله فلسطین به زیان اردن قلمداد کردند.

 

در لا به لای اخبار پهباد جاسوسی آمریکا و معامله قرن از خبری در مورد قرآن کریم و ضرورت آموزش آن به کودکان غافل نمی شویم به در خبر مهم هفته گذشته به آن می پردازیم.

آخوند عبدالکریم جاور امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به شروع تعطیلات تابستانه مدارس، از اولیاء دانش آموزان خواست تا این فرصت را مغتنم شمرده و فرزندان خود را جهت فراگیری قرآن و احکام دینی به کلاس های آموزشی هدایت نمایند.

 

آخرین خبر مهم هفته گذشته که دیروز منتشر شد، بسته ویژه خبری خطبه های نماز جمعه هفته گذشته است که اطلاع ازآن خالی از لطف نیست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست