بسته ویژه خبری؛
نگاهی گذرا به مهم ترین اخبار اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت
بسته ویژه خبری و گزيده اي مهم از اخبار اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور تهیه و در قالب یک بسته ویژه خبری تنظیم گردیده است؛ در این بسته شاهد بخش هایی مهم از این اخبار هستیم.

در طول هفته ممکن است به علت مشغله های کاری و غیر کاری از اخبار مهم پیرامون خود و جامعه مخاطبمان بی خبر باشیم، روابط عمومی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در راستای احترام به مخاطبین خود و همچنین تولید محصولات مختلف و ویژه ی خبری جهت دسترسی آسان و سریع مخاطبین به مهم ترین عناوین خبری هفته تصمیم به تهیه ی بسته ی ویژه خبری و گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور در انتهای هر هفته، گرفته است که به نظر می رسد مخاطبین محترمی که در طول هفته نتوانسته اند اخبار را دنبال کنند، می توانند با مطالعه این بسته مختصر و مفید از اخبار اهل سنت کشور با خبر شوند.

اخبار هفته گذشته همچنان از سقوط پهباد آمریکایی بی تاثیر نبوده و موضوع برخی از اخبار هفته گذشته نیز به این موضوع پرداخته است. همچنین نشست منامه و معامله قرن نی مهم ترین عناونین اخبار هفته گذشته را به خود اختصاص داده اند.

“نشست منامه تماما ضرر و خسران برای امت اسلام خصوصا فلسطینی های مظلوم می باشد” عنوان اولین خبر مهم هفته گذشته است که از زبان مولوی عبدالغنی دهانی بازگو شده است.

مولوی دهانی گفته است: اینکه بحرین به عنوان یک کشور اسلامی میزبان نشستی خائنانه بر علیه فلسطین عزیز گردیده است حاکی از بی اعتباری و بی لیاقتی حاکمان آن دارد.

خبر مهم دوم هفته گذشته متعلق به خطبه های نماز جمعه ماموستا عبدارحمن خدایی امام جمعه سنندج است که به موضوع پهباد آمریکایی پرداخته و اظهار داشته است: سرنگونی پهپاد آمریکایی ثابت کرد که اگر دشمنان قصد تجاوز به خاک کشور ایران داشته باشند، سرنوشت نابودی ‌‌در انتظار آنان خواهد بود.

آغاز به کار دومین کنفرانس بین المللی مبارزه با افراط گرایی در موصل عراق سومین خبر مهم هفته گذشته بود که به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب در این شهر برگزار شد.

دومین کنفرانس بین المللی مبارزه با افراط گرایی در موصل با حضور متمایز دهها اساتید دانشگاه و علمای مذاهب اسلامی ، تحت عنوان «تنوع دینی، قومی و تکامل اجتماعی» برگزار گردید.

دیدار کارگزاران و دست اندرکاران حج امسال با مقام معظم رهبری چهارمین خبر مهم هفته گذشته به شمار می رود که با حضور گسترده کارگزاران اهل سنت حج نیز همراه بود.

رهبر انقلاب فریضه حج را مجموعه ای استثنایی و ممتاز از ارزشهای مورد تمجید اسلام خواندند و با اشاره به وجود مفاهیم سیاسی ضروری نظیر وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکین در حج تأکید کردند: هر حاجی ایرانی باید با رفتار و گفتار و متانت خود، به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشد.

خبر مهم بعدی هفته گذشته به هفته کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) پرداخته است و در آستانه این هفته در مورد عشق بزرگان و دانشمندان اهل سنت به زیارت امام رضا (ع) با برخی از شاخصین اهل سنت کشور مصاحبه کرده است.

آخرین خبر مهم هفته گذشته که دیروز منتشر شد، بسته ویژه خبری خطبه های نماز جمعه هفته گذشته است که اطلاع ازآن خالی از لطف نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست