امام جمعه دهگلان:
نگاه ویژه مسئولان به سازمان بهزیستی زمینه خدمات‌رسانی بهتر به معلولین را فراهم می‌سازد
امام جمعه دهگلان گفت: نگاه ویژه مسئولان به سازمان بهزیستی زمینه خدمات‌رسانی بهتر به معلولین را فراهم می‌سازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان،   ماموستا سیدعارف عنایتی در خطبه‌های نماز جمعه امروز دهگلان به فضیلت حج و اعزام حجاج دهگلانی به سرزمین وحی الهی اشاره کرد و اظهار داشت: حج واجب شرعی و شرطی است و برای کسانی که توانایی مالی و جسمی دارند واجب است.

وی خاطرنشان کرد: حاجی واقعی کسی است که نسبت به دیگران محبت و مهربانی داشته و از ظلم و ستم  به دیگران دوری کند.

امام جمعه دهگلان با بیان اینکه حاجی واقعی حق الله و حق الناس را با هم رعایت می‌کند، افزود: رفتن به حج توفیق بزرگی است که قسمت هر انسانی نمی شود، اما مهمترین موضوع این است که انسان بعد از آن بتواند مسئولیت چنین توفیق بزرگی را به بهترین شیوه حفظ و امانتداری کند.

ماموستا عنایتی در ادامه ضمن تبریک هفته بهزیستی به تمام فعالین این سازمان خدمات رسان در کل کشور به ویژه در شهرستان دهگلان، گفت: با توجه به اینکه این نهاد مسئولیت خدمت به معلولین و افراد نیازمند را دارد می‌طلبد دستگاه حاکمیتی توجه ویژه به آن داشته باشند تا بتواند به بهترین شیوه به جامعه هدف خود خدمات رسانی کند.

ماموستا عنایتی در ادامه خطبه نماز جمعه دهگلان به آتش‌سوزی قبرستان قدیمی دهگلان گریزی زد و اظهار داشت: آتش سوزی دوباره در قبرستان قدیمی دهگلان موجب نگرانی مردم این شهر شده است.

وی خاطرنشان کرد: این جای تاسف دارد که این قبرستان به جایگاه معتادان تبدیل شده است که برای جلوگیری از این موضوع باید چاره اندیشی شود.

امام جمعه دهگلان تصریح کرد: قبرستان از دید گاه رسول الله (ص) مکانی مقدس است که باید حرمت آن نگه داشته شود و مسئولین شهر، به ویژه شورا و شهردار به عنوان یکی از متولیان اصلی مدیریت شهری لازم است در این راستا چاره اندیشی کنند.

ماموستا عنایتی به مشکلات اقتصادی امروز جامعه هم اشاره کرد و گفت: امروز بسیاری از مردم در سختی هستند و به لحاظ اقتصادی در فشار بوده و نیاز است که برای رفع بخشی از مشکلات تمهیدات لازم اندیشیده شود.

به گفته وی، اجاره بالای خانه های مسکونی از  دیگر مشکلاتی است که قشر ضعیف جامعه را رنج و با مشکل جدی مواجه کرده است این انتظار از صاحبان املاک که ثروتمند هستند می‌رود که در این شرایط کمی به فکر مستاجران باشند.

امام جمعه دهگلان در بخش پایانی خطبه های امروز به اهمیت توجه به رعایت نظافت در اماکن عمومی گریزی زد و اذعان داشت:‌ سطلهای فلزی جای زباله در سطح شهر به صورت جدی نیاز به نظافت و شست‌وشو دارد که می طلبد در راستای خدمت به شهروندان این اقدام صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست