مدیر امور روحانیون و مساجد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان:
نگرش رهبری در خصوص تحصیل افرادی که فاقد مدارک هویتی می باشند ژرف و عمیق است
مولوی عبد الغنی دهانی گفت: افرادی که فاقد مدارک هویتی می باشند در صورت عدم بهره مندی از تحصیلات به شدت مستعد ابتلا به مفاسد و آسیب های اجتماعی می باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیچ فرد ساکن جمهوری اسلامی ایران نباید از تحصیل محروم باشد طرحی در سال ۹۵ به تصویب دولت رسید که تمامی افرادی که حتی فاقد مدارک هویتی بوده و در این کشور سکونت دارند امکان ادامه تحصیل برایشان فراهم شود.

در همین راستا سال گذشته مقدمات ثبت نام این افراد فراهم شد و حدود ۷ هزار و ۷۰۰ واجب التعلیم فاقد مدارک هویتی در مدارس شهرستان های مختلف سیستان و بلوچستان ثبت نام کرده و مشغول به تعلیم و تربیت شدند.

به گفته میثم برازنده، مسئول دبیرخانه کمیسیون فاقدین شناسنامه سیستان و بلوچستان امسال نیز شرایط مهیا شده و تمامی افرادی که دارای ویژگی های این طرح هستند می توانند با مراجعه به فرمانداری های سطح استان مراحل ثبت نام خود را طی کنند.

مولوی عبدالغنی دهانی در این خصوص ابراز داشت: جمهوری اسلامی ایران به فکر علم آموزی و ارتقای فکری جامعه انسانی می باشد و آموزش افرادی که فاقد مدارک هویتی هستند نیز در همین راستاست.

مدیر امور روحانیون و مساجد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به افق دید وسیع مقام معظم رهبری در خصوص ساکنین در جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: نوع نگرش مقام معظم رهبری به مسائل کشور بسیار مترقی می باشد به عنوان مثال اینکه هیچ فرد ساکن جمهوری اسلامی ایران نباید از تحصیل محروم باشد خود حاکی از ژرف نگری ایشان در مسائل اجتماعی است زیرا این افراد در صورت عدم بهره مندی از تحصیلات به شدت مستعد ابتلا به مفاسد و آسیب های اجتماعی می باشند.

وی افزود: جدای از این مطلب کسب علم و بازگشت ایشان برای عمران و آبادی کشورشان یکی دیگر ازز مزایای نوع نگرش رهبری به اتباع بیگانه فاقد مدارک هویتی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست