نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
نیات واقفان به سمت نیازهای روز جامعه هدایت شود/ کردستان در حوزه موقوفات ظرفیت بالایی دارد
نماینده ولی فقیه در کردستان بر ضرورت فرهنگ‌سازی هرچه بیشتر وقف در جامعه تاکید و گفت: باید تلاش کنیم نیات واقفان به سمت نیازهای روز جامعه هدایت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی شاهرودی در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل اوقاف و امور خیریه کردستان که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی کردستان در سنندج، برگزار شد، اظهارکرد: وقف یکی از کارهای ماندگار برای انسان در دنیا و آخرت است.

وی با بیان اینکه نه تنها خود فرد بلکه سایر افراد جامعه نیز از برکات وقف منتفع می‌شوند ،تصریح کرد: وقف از جمله کارهای خیری است که می‌توان در راستای رفع و یا کاهش بسیاری از مسائل و مشکلات به ویژه مشکلات اقتصادی موجود در جامعه از آن بهره برد.

حسینی‌شاهرودی  بر ضرورت فرهنگ‌سازی هرچه بیشتر وقف در جامعه تاکید و عنوان کرد: باید تلاش کنیم نیات واقفان به سمت نیازهای روز جامعه هدایت شود و از درآمد وقف‌های موجود نیز در جهت رفع مشکلات و مسائل جامعه استفاده کنیم.

وی اضافه کرد:استان کردستان در حوزه موقوفات ظرفیت بالایی دارد که این انتظار از مدیران و متولیان امر می‌رود که وقف‌های موجود در این استان را به خوبی مدیریت کنند.

به گفته وی، رفع نیازهای محرومان از محل درآمد موقوفات می‌تواند نقش مهمی در ترغیب و تشویق هرچه بیشتر مردم به حرکت در این حوزه باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه تمام مسئولیت‌های که در دنیا به انسان‌ها داده می‌شود یک آزمایش و امتحان الهی است، گفت: همه افرادی که در این دنیا مسئولیت‌هایی را می پذیرند باید از فرصتی که خداوند در اختیارشان قرار داده به بهترین شیوه استفاده کنند.

وی اذعان داشت: مسئولیت‌ها امانتی است که بهترین راه برای حفظ این امانت خدمت صادقانه به جامعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست