شناسه خبر: 1971

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1971

نماینده مفتی اهل سنت عراق:
نیازمند اعتدالگرایی و دوری از تفرقه و کشتار هستیم
شیخ عامر البیّاتی نماینده و سخنگوی دار الافتای اهل سنت عراق در جشنواره "بهار شهادت" خواستار پیروی از اعتدالگرایی در تمامی زمینه های زندگی و دوری از تفرقه و کشتار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، شیخ عامر البیّاتی نماینده و سخنگوی دارالافتای اهل سنت عراق در جشنواره “بهار شهادت” خواستار پیروی از اعتدالگرایی در تمامی زمینه های زندگی و دوری از تفرقه و کشتار شد و بر تمسک بر دین و سیره رسول اکرم (ص) و اهل بیت (ع) تاکید کرد.

شیخ البیّاتی گفت: از جوار حرم امام حسین حضرت اباعبد الله الشهید (ع) سرور جوانان بهشت و یکی از ائمه اهل بیت (ع) که خداوند در شأن آنان فرمود: « قل لا أسألکم علیه أجراً إلّا المودّهَ فی القُربى» به حاضرین در این جشنواره درود می فرستم از طرف مفتی اهل سنت عراق و دارالافتا از آستان مقدس حسینی و عباسی تشکر و قدر دانی می کنم.

وی اشاره کرد: خداوند متعال ما را به وحدت دعوت کرده و فرقه گرایی و کشتار را بر ما حرام کرده است و ما به عنوان برادر دوستدار دین خداوند بوده و با هم هم دل و همنوا هستیم.

نماینده مفتی اهل سنت در پایان گفت: از خداوند سبحان می خواهیم که کربلا را مناره علم  و علما باقی بگذارد و به اذن خداوند در سال آینده شاهد انوار حسینی دیگری باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست