شناسه خبر: 100710

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=100710

مدیرمرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج
نیمه شعبان تجلی رحمت الهی بر جهان بشریت است
مدیرمرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج با بیان اینکه احادیث متعددی در مورد 15 شعبان یا همان نیمه شعبان وجود دارد گفت: نیمه شعبان تجلی و نمود کامل رحمت الهی بر جهان بشریت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا اقبال بهمنی، نیمه شعبان و هفته سربازان گمنام را تبریک گفت و اظهار کرد: اینکه خداوند توفیق داد که بار دیگر نیمه شعبان را درک کنیم باید شاکر باشیم.

وی با بیان اینکه احادیث متعددی در مورد ۱۵ شعبان یا همان نیمه شعبان وجود دارد گفت: نیمه شعبان تجلی و نمود کامل رحمت الهی بر جهان بشریت است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج گفت: پیامبر مکرم اسلام در این شب بسیار عبادت می‌کردند چرا که خداوند در این شب رحمت خود را به مومنین جاری و گناه آنان را می‌بخشد.

وی اذعان کرد: کسانی که اهل کینه و حسادت هستند خداوند در این شب به آنها مهلت عطا می‌فرماید که به درگاه احدیت بازگردند.

ماموستا بهمنی افزود: از گذشته تا به امروز بزرگان اهل سنت ۱۵ شعبان را روزه می‌گرفتند و شب آن را به تلاوت قرآن و نماز و عبادت سپری کرده‌اند و از آن به عنوان یکی از بزرگترین ایام‌الله‌ها نام می‌برند.

وی خاطرنشان کرد: اهل تشیع معتقد هستند که حضرت مهدی(عج) در این روز متولد شده است، اما اهل سنت و جماعت معتقد هستیم که حضرت مهدی در آخر زمان به دنیا می‌آید و احادیث متعددی در این باره داریم.

امام جمعه وچش کامیاران اضافه کرد: حضرت پیامبرص) می‌فرمایند خداوند از اهل بیت من انسانی را هم‌نام من به زمین می‌فرستد تا زمین را از ظلم و فساد نجات دهد.

مدیرمرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج خاطرنشان کرد: ام‌سلمه دیگر همسر پیامبر می‌فرماید که حضرت مهدی از اولاد حضرت فاطمه(س) است و در مورد آمدن آن خبر می‌دهد.

وی اظهار داشت: حضرت مهدی(عج) انسان بزرگی است که از نسل حضرت حسن(ع) اولاد حضرت علی(ع) است که به گفته بزرگان اهل سنت نمونه آن در دنیا کمتر دیده شده است.

ماموستا بهمنی در ادامه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه بیان کرد: در روایات بسیاری در مذهب اهل سنت بر ظهور حضرت مهدی (عج) اشاره شده است و در جایی دیگر رسول اکرم (ص) در این باره می فرمایند که:« اگر از عمر دنیا یک روز باقی مانده باشد، خداوند آن روز را طولانی می‌کند تا کسی قیام کند که زمین را پر از عدل و قسط کند».

وی با تبریک هفته سربازان گمنام امام زمان (عج)، گفت: امنیت زیرساخت تمام شئونات جوامع بشری است در طول عمر پربرکت انقلاب اسلامی همواره سربازان گمنام امام زمان (عج) با تمام قدرت و توان خود در مقابل ناامنی و عاملان دشمنان این ملت ایستاده اند و در این راه شهدای زیادی را تقدیم این نظام نموده اند.

انتهای پیام/

فهرست