شناسه خبر: 8015

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8015

امام جمعه اهل سنت بالاده اسالم :
هجرت علما از مهم ترین دلایل رشد آنها می باشد
حجت الاسلام عبداله راستگو در خطبه های نماز جمعه: قرآن کریم در بخشی از این آیه می فرماید؛ آیا زمین خدا پهناور و وسیع نبود که در آن هجرت کنید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، حجت الاسلام عبداله راستگو در خطبه های نماز جمعه در مسجد محمد رسول الله (ص) روستای بالاده از توابع بخش اسالم به تبیین اهمیت مسافرت و هجرت از نگاه آیات و روایات پرداخت و با اشاره به آیه ۹۷ سوره نسا اظهار داشت: قرآن کریم در بخشی از این آیه می فرماید؛ آیا زمین خدا پهناور و وسیع نبود که در آن هجرت کنید.

وی با بیان اینکه قرآن کریم مسافرت و هجرت را زنده کردن هدف و عقیده و ترک آن را  ظلم به خویش می داند، افزود: مسافرت به روح و روان انسان صفا و به جسمش شادابی می بخشد و این از فضایل سفر است.

امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول الله (ص) روستای بالاده، مسافرت را یکی از اسباب کامل شدن شناخت و معرفت انسان نسبت به تنوع حیات بشریت عنوان کرد و خاطر نشان کرد: سفر های ایمانی موجب آشنایی مسلمین با آداب و رسوم یکدیگر می شود.

وی با بیان اینکه مسافرت دیدار اقوام و ملت ها با یکدیگر را میسر می سازد و موجبات آمیخته شدن فرهنگ ها و تمدن ها را فراهم می کند ، گفت : مسافرت به مومنان درس صبر و تحمل و از طرفی کسب تجارب مختلف زندگی برای سکونت و اقامت در مناطق مختلف را می دهد و موجب افزایش تمرکز و شکوفایی ذهن ها می شود.

حجت الاسلام عبداله راستگو در بخش پایانی سخنان خود به هجرت علما برای تبلیغ دین اشاره کرد و اظهار داشت: هجرت علما از مهم ترین دلایل رشد آنها می باشد و هجرت در دین به این گونه است که انسان از بدی ها به سوی خوبی ها سفر کند و رضایت خدا را در نظر بگیرد.

وی افزود: هجرت حسنه می تواند از نظر روحی و ایمانی موجب پیشرفت انسان شود و انسان را از گناهان به طرف حسنات و خوبی ها و باقیات و صالحات سوق دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست