شناسه خبر: 1222

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1222

امام جمعه اهل سنت نیلشهر:
هدف از بعثت انبیا ایجاد جامعه فاضله و تمدن نوین بوده است
مولوی عبدالواحد رمضانی گفت: هدف از بعثت انبیا ایجاد جامعه فاضله و تمدن نوین بوده است و در این تمدن همه لوازم آن از جمله علم اخلاق، سبک زندگی، وحتی جنگ نیز وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، مولوی عبدالواحد رمضانی، امام جمعه اهل سنت نیلشهر در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به فرارسیدن سالروز مبعث رسول اکرم(ص) اظهار داشت: بعثت سرآمد نعمتهای الهی و بزرگترین روز تاریخ بشر است و این اتفاق بزرگ در ۴۰ سالگی پیامبر اکرم رخ داده است.

وی افزود: یکی از نعمت ها و دستاوردهای مهم بعثت نزول کلام وحی و قرآن کریم است که خداوند حافظ آن است و معجزه جاوید پیامبر در تمام اعصار و قرون می باشد.

ایشان ادامه داد: خداوند در قرآن مجید باکمال صراحت فرموده، انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون و مراد از ذکر قرآن مجید است که خداوند حافظ آن می باشد. همچنین خداوند فرموده است، ان هذ القرآن یهدی للتی هی اقوم  یعنی همانا این قرآن انسان را به بهترین و استوار ترین راه ها سوق می‌دهد و هدایت می کند.

مولوی رمضانی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان و سفرای کشورهای اسلامی که بعثت انبیا را یک حرکت عظیم برای ایجاد تمدن نوین دانسته بودند، اظهار داشت: هدف از بعثت انبیا ایجاد جامعه فاضله و تمدن نوین بوده است و در این تمدن همه لوازم آن از جمله علم اخلاق، سبک زندگی، وحتی جنگ نیز وجود دارد.

امام جمعه اهل سنت نیل شهر هدف اصلی بعثت پیامبر اکرم و همه انبیا را هدایت و تزکیه نفوس عامه دانست و افزود: این محور اصلی همان هدایت نمودن جامعه و بازداشتن آنها از گمراهی و ضلالت است و پیرامون بعثت همه انبیا صادق است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست