شناسه خبر: 8408

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8408

امام جمعه موقت اهل سنت سیراف؛
هدف اصلی از خلقت انسان پرستش خداوند است
شیخ یعقوب شمسا: اگر انسان با عزم و اراده جدی روزی پنج بار در برابر خداوند بایستد و با خدا راز و نیاز و ارتباط مستقیم برقرار کند شیطان در برابر او شکست خورده و خوار و ذلیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ یعقوب شمسا امام‌جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و پرهیزگاری اظهار کرد: اگر ما دستورات قرآن و خداوند را موردتوجه قرار دهیم، به آن نقطه از معرفت خواهیم رسید که بدانیم تنها هدف اصلی از خلقت انسان، عبادت و پرستش خداوند است.
وی با اشاره به این نکته که بیشترین توصیه خداوند در قرآن سفارش به اقامه نماز است، افزود: همه موجودات هرکدام نوعی خدا را تسبیح می‌کنند و عظمت و بزرگی حق‌تعالی را ستایش می‌کنند، اما در این میان وظیفه انسان به‌مراتب فراتر و بالاتر از سایر موجودات و مخلوقات است.
خطیب جمعه با اشاره به این‌که ارزش و عظمت انسان نزد خداوند بسیار بالا است، گفت: مقام قرب انسانی گاهی از فرشتگان نیز پیشی می‌گیرد این به خاطر امتیازی است که انسان با ارزش بخشیدن به نماز و بندگی خدا کردن به دست می‌آورد.
شیخ شمسا نماز را وسیله ارتباط و پیوند انسان باخدا و اسباب رستگاری دانست و گفت: هر نمازی رستگاری انسان را تضمین نمی‌کند بلکه نمازی مورد تائید خدای متعال است و مقام و منزلت انسان را بالا می‌برد که در آن خشوع و خضوع باشد و با حضور قلب ادا و خوانده شود.
وی با تأکید بر نماز اول وقت اظهار کرد: از پیامبر خدا سؤال شد که کدام کار نزد خدا بهتر است؟ ایشان فرمودند: «الصلوه علی وقتها» نمازی که به‌وقت خوانده شود.
امام‌جمعه موقت اهل سنت سیراف تأخیر نماز به خاطر مشغله و کار را سرزنش کرد و خطاب به نمازگزاران گفت: متأسفانه امروز ما به همه‌چیز اهمیت می‌دهیم الا نماز، برای همه‌چیز وقت می‌گذاریم الا نماز، برای رسیدن به همه‌چیز خود را به آتش می‌زنیم الا نماز و سختی‌های همه‌چیز را تحمل می‌کنیم الا نماز، درصورتی‌که نماز در برابر کارها و مشغله‌های دیگر هیچ سختی و مشقتی ندارد تنها سختی آن مقابله با شیطان و نفس اماره است.
وی متذکر شد: اگر انسان با عزم و اراده جدی روزی پنج بار در برابر خداوند بایستد و باخدا راز و نیاز و ارتباط مستقیم برقرار کند شیطان در برابر او شکست خورده و خوار و ذلیل خواهد شد و از نفس اماره عبور کرده و به نفس مطمئنه خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست