امام جمعه اهل سنت نقده
هدف اصلی شعار سال ۹۹ ، بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور است
ماموستا مامد کلشی نژاد افزود: بر این اساس نامگذاری سال قبل به عنوان رونق تولید و سال جاری به عنوان جهش تولید یک ضرورت بوده و لازم است کشور به صورت جامع از سرمایه گذاری‌های قبلی در جهت تولید بیشتر و بهتر استفاده کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ امام جمعه اهل سنت نقده طی گفتگو با رابط خبر دفتر استانی در مورد پیام نوروزی مقام معظم رهبری گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و تبریک سال نو و با آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و آرزوی توفیق برای همه دولتمردان خدوم جمهوری اسلامی ایران

همانطور که مستحضر هستید سال جدید یعنی سال ۹۹ به نام سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده است. «طی سالهای اخیر سرمایه گذاری ها و برنامه ریزی های گسترده‌ای برای بهبود و پیشرفت شرایط علمی و فناوری در کشور صورت گرفته است. مسلماً هدف اصلی از این مسیر بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور است و اگر نتوان بهره برداری مناسبی از این توان علمی در این مسیر انجام داد، کشور با خسران و ضرر جدی روبه‌رو می‌شود.

بر این اساس نامگذاری سال قبل به عنوان رونق تولید و سال جاری به عنوان جهش تولید یک ضرورت بوده و لازم است کشور به صورت جامع از سرمایه گذاری‌های قبلی در جهت تولید بیشتر و بهتر استفاده کند. اگر اهداف متعددی مانند رفع بیکاری، رفع وابستگی از درآمدهای نفتی و موارد مشابه را در نظر بگیریم خواهیم دید که اکثر آنها به نوعی زیرمجموعه تولید محسوب می‌شوند و در صورت بهبود کمیت و کیفیت تولید در کشور می‌توانیم شاهد تحقق بسیاری از اهداف دیگر نیز باشیم.

در این راستا توجه به چند نکته ضروری بوده و امید است در همین ابتدای سال با لحاظ کردن این موارد برنامه های موثر و جامعی با کمک همه ذی نفعان تدوین و به مورد اجرا گذاشته شود.

۱- تولید شامل بسیاری از عوامل و مباحث بوده و صرف تولید یک قطعه و ابزار را نباید مشمول این امر دانست؛ تولید می‌تواند شامل همه فعالیت‌ها و اقداماتی باشد که باعث می‌شود ارزش افزوده بیشتری در کشور تولید شده و عملاً این موضوع باعث افزایش درآمد ملی و ایجاد توانمندی‌ها و مزیت‌های جدید در کشور می‌شود.

۲- مشکلات قبلی ایجاب می‌کند به صورت گسترده‌تری از تنوع جغرافیایی، اقلیمی و نژادی کشور استفاده و استان‌های کشور به صورت جدی و هدفمند در یک برنامه جامع ولی حتی الامکان به صورت مستقل مزیت‌های استانی و منطقه‌ای را مد نظر قرار داده و هم افزایی مناسبی در هر استان در طول سال جاری برای جهش تولید در هر استان فراهم شود.

۳- رشد جدی علم و فناوری طی سال های اخیر و سرعت بسیار بالای آن ایجاب می‌کند که همه برنامه‌ها، اقدامات و راه حل‌ها بر پایه به روز ترین علوم و فناوری‌ها صورت گیرد. پشتوانه گسترده علمی کشور در دانشگاه‌ها و در تمامی حوزه‌های مدیریتی بشود

۴- گلوگاه‌ها و مشکلات مشترک بسیاری در محیط کسب و کار کشور به صورت دسته بندی شده طی سال‌های گذشته مشخص شده و به نظر می‌رسد اگر همین موارد سریع‌تر در دستور کار قرار گیرد و دولت و مجلس موانع فوق را سریع‌تر رفع کنند، محیط بهتری در کارآفرینی و توسعه کسب و کار برای کشور فراهم شده و بستر لازم برای جهش تولید مهیا می‌شود.

در پایان امیدوارم همه ارگانها ونهادهاهمچون همیشه که در صحنه‌های مختلف درکنارهم بوده انداین وظیفه خطیر خود را در این سال مهم نیز درک و با تمام توان در بهبود شرایط تولید در کشور به صورت‌های مختلف مشارکت کنند.

والسلام علیکم و رحمه الله

انتهای پیام

فهرست