مولوی سید ابراهیم فاضل حسینی:
هدف قیام امام حسین (ع) شناساندن امر به معروف و نهی از منکر بود/ محبت به اهل بیت جزء ایمان اهل سنت است
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: هدف قیام امام حسین (ع) شناساندن امر به معروف و نهی از منکر به همگان بوده است و چون ایشان موقعیت دین اسلام را در آن زمان در خطر می‌دیدند، برای دفاع از دین و شریعت جد خود پا به میدان جنگ گذاشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، مولوی سید ابراهیم فاضل حسینی، عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله حسین(ع) پیرامون قیام عاشورا و جایگاه اهل بیت(ع) نزد اهل سنت اظهار داشت: هدف قیام امام حسین (ع) شناساندن امر به معروف و نهی از منکر به همگان بوده است و چون ایشان موقعیت دین اسلام را در آن زمان در خطر می‌دیدند،  برای دفاع از دین و شریعت جد خود پا به میدان جنگ گذاشتند.

وی افزود: محبت به اهل بیت جزء ایمان اهل سنت است و به آن پایبندند، از آنجا که ما به حضرت رسول اکرم (ص) ارادت داریم، بنابراین برای اهل بیت ایشان هم به همان اندازه احترام قائل هستیم و معتقدیم که محبت اهل بیت از محبت حضرت رسول (ص) جدا نیست.

مولوی حسینی ادامه داد: خداوند به ما امر می‌کند که پیامبر را دوست داشته باشید چرا که محبت خدا با محبت حضرت رسول اکرم (ص) گره خورده است؛ فرق اهل سنت با شیعیان در این است که آنها معتقدند اهل بیت منسوب من الله هستند اما ما معتقدیم اهل بیت دوستان خدا هستند و محبت و پیروی از ایشان واجب است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: زیارت اهل قبور جزء واجبات است اما زمان مخصوصی ندارد و اهل سنت در هر زمان می توانند به زیارت رفته و در راهپیمایی اربعین شرکت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست