شناسه خبر: 12859

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=12859

امام جمعه موقت اهل سنت سیراف؛
هدف کلی اسلام تحقق مصالح عموم مردم است
شیخ حسن احمدزاده: هدف کلی و عمومی اسلام تحقق مصالح عموم مردم است و لذا احکام اسلامی بیشتر در جلب منفعت و خیر برای جامعه و دفع شر و آسیب از عموم مردم می‌باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ حسن احمد زاده امام‌جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: خداوند تبارک و تعالی منافع و مصالح عمومی را بر مصالح شخصی ارجحیت داده است و منافع فردی را در برابر منافع و مصالح جمعی نشناخته و منافع جامعه را مورد تأکید و اهمیت قرار می‌دهد.
وی افزود: حق‌تعالی مساعدت و کمک در راه منافع عموم را تشویق می‌کند آنجا که می‌فرماید: «تعاونوا علی البر والتقوی و لا تعاونوا علی الاثم والعدوان».
خطیب جمعه تأکید کرد: هدف کلی و عمومی اسلام تحقق مصالح عموم مردم است و لذا احکام اسلامی بیشتر در جلب منفعت و خیر برای جامعه و دفع شر و آسیب از مردم می‌باشد و این روش همه پیامبران و انبیاء الهی بوده است.
شیخ احمد‌زاده این سیره را سیره و روش ائمه اطهار و خلفاء راشدین و همه اصحاب پیامبر بیان کرد و گفت: سیره و سنت دلالت بر جواز سلب مالکیت فردی در زمان مصلحت عموم مانند توسعه راه‌ها و مؤسسات عمومی مانند مدارس بیمارستان‌ها می‌باشد چون مصلحت عمومی بر مصلحت فردی مقدم است.
وی تأکید کرد: یکی از راه‌های پیش‌برد این هدف، کلام خداوند تبارک و تعالی است که مسلمانان را تشویق به زکات و صدقه و انفاق و وقف می‌نماید: «لکی لا یکون دوله بین الاغنیاء منکم».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست