خطیب نماز جمعه اهل سنت بندرعباس:
علم پروری، مشارکت در امور خیر، تنفر از افراطی گری و وحدت از خصایص مهم هرمزگانی هاست
خطیب نماز جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: به برکت نظام اسلامی و علما، هرمزگان الگوی وحدت اسلامی در کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بندرعباس، سید عبدالباعث قتالی در خطبه های نماز جمعه این هفته اهل سنت اظهار داشت: در آستانه موسم حج هستیم. ادای فریضه حج در سرزمین وحی، نعمت بزرگی برای هر مسلمان است. بر دیگر مسلمانان نیز، اجرای سنت قربانی اقدامی پسندیده در جهت همراهی با حجاج است.

وی در ادامه افزود: گوشت قربانی به فرد قربانی کننده و نیازمندان می‌رسد. نهادها و انجمن‌های خیریه در رساندن گوشت قربانی به نیازمندان تلاش می‌کنند و نیک است که با آنها همکاری شود.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بیانکرد: آیت الله نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در این شهر بعد از ۲۹ سال با این مسؤولیت وداع کرد. نقش وی در ایجاد وحدت و همدلی و رشد فعالیت‌های دینی چه در میان شیعه و چه در میان اهل سنت برجسته بود. جا دارد از وی به دلیل خدماتش تشکر و قدردانی شود.

قتالی با بیان اینکه حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده به عنوان امام جمعه جدید بندرعباس معرفی شدند، گفت: ایشان فردی محقق و پر تلاش هستند و برای وی آرزوی موفقیت داریم.

وی ادامه داد: مسؤولیت سنگینی در این مسیر بر عهده وی است و دعا می‌کنیم این مسؤولیت را به خوبی ادا کنند.

خطیب نماز جمعه اهل سنت گفت: ما در استانی زندگی می کنیم که همواره الگوی وحدت اسلامی بوده است. دشمنان خیلی تلاش کردند که این وحدت را خدشه‌دار کنند؛ اما به برکت مدیریت نظام اسلامی و به برکت هشیاری علماء شیعه و سنی توطئه‌ها تبدیل به فرصت و برادری شده است.

قتالی خاطر نشان کرد: هرگاه کشور ما مورد تهدید دشمنان قرار می‌گیرد، این مسؤولیت آحاد مردم اعم از شیعه و سنی است که چون ید واحد و یکپارچه وحدت خود را حفظ کنند و از کیان کشور در مقابله دشمنان دفاع کنند.

وی یادآور شد: مردم هرمزگان اعم از شیعه و سنی یکدیگر را دوست دارند و نسبت به سرنوشت یکدیگر احساس مسؤولیت می‌کنند؛ لذا در این شرایط و وحدت شیعه و سنی نباید در حد گفتار و توصیه و شعار باقی بماند بلکه باید گام دوم وحدت اسلامی برداشته شود و آن مشارکت گسترده اهل سنت در مسؤولیت و مدیریت جامعه است تا وحدت نظری تبدیل به وحدت عملی و اجرایی شود.

این عالم دینی اهل سنت جنوب در پایان تاکید کرد: مسؤولان از مشاوره‌های علماء اهل تسنن به خصوص در مواردی که مربوط به خود اهل سنت هست حتما استفاده کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست