شیخ ابراهیم معرفت عظیمی امام جمعه اهل سنت روستای زبار:
هر آنچه روزانه باید بگوییم و بنویسیم به نهضت امام خمینی(ره) پایبند باشد
ممکن است کسانی برداشت هایی اشتباه داشته باشند و باور نکنند اما تنها با تمسک به الله عزوجل سپس راه امام خمینی(ره)، فلسطین آزاد و ان شاء الله در زمانی نزدیک اسراییل ریشه کن خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، به مناسبت سی و دومین سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره)، شیخ ابراهیم معرفت عظیمی امام جمعه اهل سنت روستای زبار، پیامی بدین منظور صادر نمود.
وی گفت: امام خمینی(ره) از شأن و جایگاه بالایی برخوردار بودند. زهد، تواضع، ساده زیستی و رابطه با خدا از ویژگی های امام راحل بود. ایشان مردی مهم و رهبر یک انقلاب بودند. امام همیشه می فرمایند: من کاری انجام نداده ام، هرکاری شده، ملت انجام داده است. ایشان، تواضع بسیار زیاد، ساده زیستی، خانه ای ساده و با وسایل ساده، رادیوی کوچک و تسبیح، ارتباط با خدا، زهد، عرفان بلند و مردم دوستی، عشق به اسلام، شهدا و انقلاب داشتند.
شیخ معرفت عظیمی ادامه داد: مواضع سیاسی ایشان در مقابله با اسراییل و استکبار جهانی در تاریخ اسلام می درخشد، و خود بر آنچه امت را فرامی خواندند، در بهترین وجه پیشتاز و پیش قدم بودند. هر آنچه روزانه باید بگوییم و بنویسیم به نهضت امام خمینی(ره) پایبند باشد. زیرا آینده ی امت اسلامی و عربی به ویژه فلسطین در تبعیت از باری تعالی سپس پایبند به رهبر کبیر است.
امام جمعه روستای زبار افزود: ممکن است کسانی برداشت هایی اشتباه داشته باشند و باور نکنند اما تنها با تمسک به الله عزوجل سپس راه امام خمینی(ره)، فلسطین آزاد و ان شاء الله در زمانی نزدیک اسراییل ریشه کن خواهد شد.
وی به اندیشه ی امام خمینی(ره) و حرکت رو به جلو جهان اسلام اشاره کرد و گفت: بدون شک بااستعانت از الله و اندیشه و حرکت انقلابی، باعث شدند که جهان اسلام گامی به جلو بردارد در حالیکه در آن زمان اصلاً انتظار آن نمی رفت. زندگی سیاسی و جنبش گسترده اسلامی در زمانی بود که جریان های چپ گرا بیش از اسلام گراها تحرک و نفوذ داشتند که ناگهان انقلاب امام خمینی(ره) شکل گرفت و به بسیاری از اوهام پایان داد و انتشار اسلام به یکباره شروع شد.
شیخ ابراهیم معرفت عظیمی خاطر نشان کرد: یکی از این اوهام خطرناک شعار «دین افیون ملت ها»ی چپگراها بود و امام خمینی(ده) با انقلاب اسلامی بزرگ و نوگرا نشان دادند که دین اسلام نه تنها افیون ملت ها نیست بلکه موتور حرکت انقلاب ها و ملت ها در مسیر درست است. یکی دیگر از تشکیک های سکولارها و شرق شناسان، این بود که اسلام نمی تواند دولتی در عصر جدید تشکیل دهد، و با تشکیل جمهوری اسلامی خط بطلانی بر این ایده نادرست کشیده شد.
امام جمعه روستای زبار بیان کرد: شاید مهمترین تشکیک ها در آن زمان که جریان ها و جنبش های اسلامی و کشورهایی که اسلامی خوانده می شدند و تلاش می کردند خود را در مقابل اردوگاه چپ گراها به آمریکا نزدیک کنند، این بود که می گفتند، خطر الحاد بزرگ تر از خطر امپریالیست و آمریکا است. اما امام خمینی(ره) با مواضع مترقی و روشن ضد آمریکایی و اسراییلی امور را به مسیر صحیح بازگرداند و هیچ کس نمی تواند ادعا کند در این زمینه از ایشان جلوتر بوده است.
وی گفت: همه مواضع امام خمینی(ره) با حمایت گسترده مردم مواجه شد که انتظار یک رهبر جهانی را می کشیدند. و به همین دلیل بود که با وجود ایشان و انقلاب اسلامی، اسلام به سرعت و در کمتر از چندماه به جایگاه بالایی در عرصه سیاسی دست یافت و با شعار حمایت از فلسطین پیشتاز سیاست در جهان شد. به صراحت بگویم که ما از روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی و اعلام مواضع امام خمینی(ره) می ترسیدیم که عده ای بخواهند آتش فتنه مذهبی شیعه و سنی را برافروزند و تحریکات مذهبی را شروع کنند. و با کمال تآسف این ترس ما جنبه واقعی گرفت و کینه توزان تحرکاتی را علیه انقلاب اسلامی از جمله جنگ تحمیلی صدام با حمایت آمریکا و کشورهای مرتجع عرب شروع شد. و البته خوشبختانه درحالی که فکر می کردند جمهوری اسلامی نوپا نمی تواند در مقابل آن ها بایستد اما برخلاف تصورشان ایستاد و مانع آن ها شد.
شیخ معرفت عظیمی گفت: بعد از ۴۰ سال همواره احساس می کنیم که در طریق صحیح پیش می رویم و همه اتهام ها و توطئه ها علیه انقلاب و جمهوری اسلامی ایران شکست خورده است. و ایران همچنان در جایگاه نخست و پیشتاز مبارزه با اسراییل و آمریکا قرار دارد. و همواره با دعوت به وحدت امت اسلامی در بسیاری از ایستگاه های اصلی به موفقیت های چشمگیری دست یافته است و خواهد یافت.
امام جمعه روستای زبار افزود: حل برخی اختلافات مذهبی نیازمند توافق و تفاهم در خصوص نقاط مشترک است تا زمینه اتحاد ملت های مسلمان فراهم شود. ما قادر هستیم از این مرحله حساس عبور کنیم و همانطور که مقاومت به یک پیروزی واقعی و بزرگ در مقابل دشمن اسراییلی و توطئه ها دست یافت؛ امروز هم می توانیم توطئه های جدید را ناکام سازیم.
وی در پایان گفت: از همه ملت های مسلمان می خواهم که در این مرحله حساس با جمهوری اسلامی ایران و حضرت امام خامنه ای( مدظله العالی) که ادامه دهنده راه امام خمینی هستند، تکیه کنند.

فهرست