مولوی چابهاری
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت:
هر روز شاهد گسترش روزافزون دین مبین اسلام و جایگاه پیامبر اعظم در اروپا و فرانسه هستیم
مولوی عبدالرحمن چابهاری در گردهمایی ائمه جمعه اهل سنت شهرستان‌های چابهار، نیکشهر، کنارک، دشتیاری و قصرقند در سالن کوثر کوی بندرچابهار اظهار داشت:‌ هر روز شاهد گسترش روزافزون دین مبین اسلام و جایگاه اسلام و پیامبر عظیم الشان صلی الله علیه و سلم هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان مولوی عبدالرحمن چابهاری عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه اهل سنت چابهار در این همایش اظهار داشت: امامان جمعه با حفظ وحدت و برادری امور را پیش برده و به جامعه آگاهی بخشند.

مولوی عبدالرحمن افزود: اسلام و مسلمانان نعمت پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم را دارند و باید با رهمنودها و سخنان و سنت ایشان زندگی را بگذرانند.

عالم برجسته اهل‌سنت ایران گفت: مسئولیت امام جمعه انتظارات مردم و مسوولان را بدنبال دارد به همین سبب باید با حفظ وحدت و اخلاق اسلامی این انتظارات را برآورده کرد تا مشکلاتی پیش نیاید.

شیخ الحدیث تصریح کرد: کفر پایداری ندارد و نمی‌تواند امنیت را برای جامعه خود تامین کند، از بدبختی چنین جوامعی است که انسانی بی‌خرد کاریکاتور توهین آمیز چاپ می‌کند.

امام جمعه اهل سنت چابهار ادامه داد: نام محمد روز به روز در کشور فرانسه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسیاری از والدین همین نام را برای فرزندان‌شان انتخاب می‌کنند و نشان دهنده گسترش روزافزون دین مبین اسلام و جایگاه اسلام و پیامبر عظیم الشان صلی الله علیه و سلم است.

فهرست