امام جمعه اهل سنت عباس آباد آستارا:
هر وقت ما خدا را یاد کنیم خداوند نیز ما را یاد خواهد کرد
حجت الاسلام عبدالله رنجبر در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع اهل سنت روستای عباس آباد از توابع شهرستان آستارا به تبیین اهمیت ذکر خداوند متعال طبق آیات و روایات پرداخت و با اشاره به اینکه قرآن کریم می فرماید ؛ فاذکرونی أذکرکم یعنی مرا یاد کنید تا شما را یاد کنم ، گفت : خداوند در این آیه به بندگان خود تلنگر می زند و افتخار ذکر خود را می دهد ، بنا براین هر وقت ما خدا را یاد کنیم خداوند نیز ما را یاد خواهد کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام عبدالله رنجبر در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع اهل سنت روستای عباس آباد از توابع شهرستان آستارا به تبیین اهمیت ذکر خداوند متعال طبق آیات و روایات پرداخت و با اشاره به اینکه قرآن کریم می فرماید ؛ فاذکرونی أذکرکم یعنی مرا یاد کنید تا شما را یاد کنم ، گفت : خداوند در این آیه به بندگان خود تلنگر می زند و افتخار ذکر خود را می دهد ، بنا براین هر وقت ما خدا را یاد کنیم خداوند نیز ما را یاد خواهد کرد .

وی داشتن اراده قوی در برابر نفس را راه رسیدن به خدا دانست و با تاکید بر اینکه راه رسیدن به خدا آسان است ، خاطر نشان کرد : کسی که تصور می کند احکام و دستورات دین در راه رسیدن به خوشبختی دست و پا گیر است ، از کم خردی و بی ایمانی رنج می برد و باید از خواب غفلت بیدار شود زیرا پیروی از دستورات دینی نه تنها سعادت آخرت بلکه نیک بختی در دنیا را نیز به همراه خواهد داشت .

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع روستای عباس آباد آستارا با بیان اینکه خداوند می فرماید هرکجا که هستید خدا همراه شما است ، افزود : گاهی انسان برای رسیدن به برخی امور دنیایی بسیاری از سختی ها را تحمل می کند اما حاضر نیست برای رسیدن به خدا فقط اراده کند .

وی با اشاره به اینکه لذت ایمان را کسی می داند که آن را چشیده است ، اظهار داشت : قرآن کریم هدایت شوندگان به تقوای الهی را کسانی خطاب می فرماید که به ایمان رسیده اند و قلب شان از باور و ذکر پروردگار متعال اطمینان دارد .

حجت الاسلام عبدالله رنجبر یکی از فواید ذکر را اطمینان قلوب مومنان دانست و گفت : یکی از بزرگترین مشکلاتی که امروز  بشر با آن درگیر است افسردگی و بیماری های روحی و روانی است که ذکر خدا می تواند ما را از اینگونه مشکلات نجات دهد.

وی ادامه داد : کسی که اهل ذکر است ، رنگ ایمان می گیرد و ایمان خود را منعکس می کند و جامعه  را تحت تاثیر مثبت خود قرار می دهد .

امام جمعه اهل سنت عباس آباد آستارا دوری از ذکر خدا را موجب ضرر در دنیا و آخرت خواند و گفت : همه حرف های علما باید با عمل همراه باشد و پرهیزگاری در کردار مومن باید به مومن دیگر منتقل شود .

وی با بیان اینکه انسان مومن مدعی اطاعت از دستورات خدا است و باید ادعای خود را با استقامت ثابت کند ، افزود : اصل این است که هر چه قدر انسان پر تر باشد متواضع تر خواهد شد .

حجت الاسلام عبدالله رنجبر با اشاره به اینکه خداوند در قرآن کریم متذکر می شود که اولاد و اموال شما را از ذکر و یاد خدا دور نکنند ، تصریح کرد : وقتی انسان به مال و اموال و یا درجه علمی می رسد تکبر او را فرا می گیرد ، به جز انسان های مخلص که خود را حفظ می نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست