معاون فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه خبرداد؛
هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت برگزار می شود
معاون فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی از برگزاری هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه طلاب و روحانوین اهل سنت کشور در خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، مهدی صفی‌یاری معاون فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی با اعلام این خبر گفت: این مسابقات به منظور ترویج و تعمیق فرهنگ و معارف قرآنی همراه با ترویج و صیانت از مشترکات و هویتی دینی، ایجاد همگرایی، تالیف قلوب و وحدت عملی بین افراد جامعه مخاطب با بهره برداری از برکات قرآن کریم به عنوان عالی ترین برنامه مشترک دینی برگزار می شود.

وی در بخش دیگری از بیان اهداف این مسابقات شناسایی، پرورش و شکوفایی استعدادهای قرآنی افراد جامعه مخاطب، تقویت روحیه اعتقادی و معنوی و بهره مندی از آموزه های دینی و اخلاقی برگرفته از مفاهیم قرآن کریم، استفاده بهینه از برکات معنوی این عطیه الهی در مسیر تربیت دینی و تحکیم بنیان های فرهنگی، اجتماعی و خانوادگی از طریق ترویج سبک زندگی قرآنی، ایجاد بستر مناسب جهت ارتقاء رتبه های قرآنی و تجلیل از حافظان، قاریان و چهره های قرآنی برتر مسابقات را نیز تشریح کرد.

صفی‌یاری در توضیح نحوه‌ی برگزاری مسابقات، بیان داشت: این دوره از مسابقات در رشته های حفظ قرآن، قرائت (تحقیق و ترتیل)، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم و همچنین پژوهش های برتر قرآنی برگزار می شود.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی در مورد مراحل این دوره از مسابقات اعلام کرد: مسابقات در سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی برگزار می شود.

وی افزود: مرحله نهایی هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور در استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول در مورد زمانبندی این دوره از مسابقات نیز سخن به میان آورده و اظهار داشت:  بخش مقدماتی و نیمه نهایی مسابقات که بر عهده دفاتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان های قومی کشور است می بایست حداکثر تا پایان دی ماه برگزار شود.

وی همچنین در مورد برگزاری مرحله نهایی که درارومیه خواهد بود گفت:  بر اساس برنامه ریزی ستاد دائمی برگزاری مسابقات قرآنی، سه روز از ایام نیمه اول اسفند ماه سال جاری جهت برگزاری مرحله نهایی پیش بینی شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست