در پاوه برگزار شد؛
هفتمین دوره مسابقات قرآنی ویژه روحانیون و طلاب اهل سنت استان کرمانشاه
هفتمین دوره مسابقات قرآنی ویژه روحانیون و طلاب اهل سنت استان کرمانشاه  در شهرستان پاوه برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه، هفتمین دوره مسابقات قرآنی ویژه روحانیون و طلاب اهل سنت استان کرمانشاه در شهرستان پاوه  برگزار گردید. این دوره از مسابقات  به مناسبت گرامیداشت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش با حضور بیش از پنجاه نفر از روحانیون و طلاب خواهران و برادران  اهل سنت استان کرمانشاه در بخش های قرائت،مفاهیم،ترتیل و حفظ برگزار شد.

حجت الاسلام فاضلی رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در آیین افتتاحیه این مسابقات اظهار داشت:خداوند متعال را شاکر هستیم که در زمان حکومت ولی فقیه و در زمان دفاع از اسلام و مستضعفین زندگی می کنیم.

وی با اشاره به حمله موشکی نیروهای سپاه پاسداران به پایگاه های نظامی آمریکا درعراق گفت: جسارتی که دولت آمریکا نسبت به سردار سپهبد قاسم سلیمانی،این فرزند انقلاب کرد با جواب محکم و قاطع نیروهای امنیتی داده شد که باعث خوشحالی جامعه و ملت شریف ایران شد.

حجت السلام فاضلی افزود:بعد از جنگ جهانی دوم  برای اولین بار بود که یک پایگاه نظامی آمریکا مورد  حمله نظامی قرار می گرفت و این اقدام باعث افتخار  ملت ایران است.

رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه تصریح کرد:این اقدام انتقام جویانه هشداری بود برای دولت آمریکا که اگر یک بار دیگر دست از پا خطا کند ملت ایران که پیرو خط امام حسین(ع) هستند ضربات بعدی را سخت تر و پشیمانه تر خواهند زد.

وی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت:در قرآن کریم مسئله نفاق خیلی مهم است و باید به این نکته مهم توجه خاصی داشته باشیم چون حاصل نفاق چیزی نیست جز فتنه.

فاضلی گفت:جامعه اسلامی ما برکتش به وحدت و اخوت می باشد و نفاق دقیقا تنها چیزی است که وحدت را زیر سوال می برد و باعث بعضی مشکلات می شود.

وی در ادامه تاکید کرد:در قرآن اشاره شده است که فتنه در جامعه اسلامی از دشمن مسلحه ای که در برابر شما قرار دارد خطرناک تر است.

حجت الاسلام فاضلی بیان داشت:همه ما باید در مورد مسائل داخلی حساس و هوشیار باشیم و اینجاست که قرآن محور و هادی می باشد و اگر در تمام مسائل زندگی با قرآن باشیم و دستورات آن را رعایت کنیم هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم مرز بین دوست و دشمن را مشخص می کند افزود:یکی از نشانه های دشمن بودن این است که اگر برای جامعه ای ،فضل و عنایتی می شود ناراحت هستند و وقتی مشکلی برای آنها اتفاق می افتد خوشحال می شوند.

وی تاکید کرد:از مهمترین وظایف ما این است که  در جامعه بصیرت افزایی کنیم و منافق و فتنه های آنها را برای همه مشخص کنیم و از آن جلوگیری کنیم.

حجت الاسلام فاضلی گفت:اساتید قرآن باید حس و حال قرآنی را در جامعه تقویت کنند و اجازه ندهند که اشخاصی بدون علم و تخصص دست به تفسیر قرآن کریم بزنند و جامعه را منحرف کنند.

وی افزود:امروز وظیفه ما معلمان قرآن خیلی سنگین است زیرا بهترین دارو برای اسلام درک درست و تفسیر صحیح از آیات قرآن می باشد.

حجت الاسلام فاضلی در پایان با تاکید بر برگزاری اینچنین برنامه های افزود:این جلسات بهترین راه است برای فهم دقیق و تفسیر درست از قرآن کریم و باید به آن پناه ببریم تا از شر دشمنان و دسیسه های آنها در امان باشیم.

در ابتدای این مراسم احمد محمدی جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه  با بیان اینکه شرکت کنندگان در چهار رشته حفظ، قرائت، ترتیل  و ترجمه و مفاهیم قرآنی با هم به رقابت می پردازند، اظهارداشت: نفرات منتخب و برگزیده این مسابقات به رقابت‌های قرآنی مدارس اهل سنت کشور اعزام می‌شوند.

جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه تصریح کرد: ترویج و تبیین معارف قرآنی همراه با صیانت از مشترکات دینی، ایجاد همگرایی و وحدت عملی، شناسایی و پرورش استعدادهای قرآنی، تقویت روحیه اعتقادی و معنوی، ایجاد بستر مناسب برای ارتقا رتبه های قرآنی و تجلیل از حافظان، قاریان و چهره های برتر قرآنی از جمله اهداف برگزاری هفتمین دوره مسابقات قرآنی است.

محمدی با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه از اولویت های دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور است، افزود: با صدور بیانیه گام دوم انقلاب و تبیین دستاوردهای بزرگ ۴۰ ساله انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب در بهمن ماه سال گذشته، شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی تصمیم گرفتند در این دوره از مسابقات نگاه ویژه ای به این بیانیه داشته باشند و آیاتی موضوعی مرتبط با این بیانیه استخراج و به عنوان منبع آزمون رشته ترجمه و مفاهیم معرفی شد.

وی ادامه داد: قرآن کریم تنها زبان زنده دنیا است که بعد از ۱۴۰۰ سال هنوز تازگی و طراوت خود را از دست نداده است.

جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه محمدی اضافه کرد: قرآن کریم قانون اساسی اسلام است و تمسک به ذات نورانی آن ما را در مقابل موج فتنه ها و جبهه کفر و نفاق و تکفیر و ناهنجاری های احتماعی بیمه و صیانت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست