شناسه خبر: 3298

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3298

با حضور دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس دینی اهل سنت کشور؛
همایش تجلیل از اساتید برتر علوم دینی اهل سنت کردستان
همایش تجلیل از اساتید برتر علوم دینی اهل سنت کردستان با حضور دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس دینی اهل سنت کشور در محل مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، همایش تجلیل از اساتید برتر علوم دینی اهل سنت کردستان با حضور دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس دینی اهل سنت کشور، آیت‌الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان، ماموستا راستی عضور شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی کشور و جمعی از علما و ماموستایان اهل سنت در محل مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در این مراسم با اشاره به نقش مهم جامعه روحانیون و علمای دینی در روشنگری جامعه اظهار کرد: جامعه روحانیون اهل سنت همواره در مسیر دفاع از ارزش‌های دینی و انقلابی در عرصه حاضر بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: تقدیم بیش از ۵۰ شهید روحانی برگ زرینی در کتاب افتخارات علمای و روحانیون اهل سنت است که برای همیشه در تاریخ می‌درخشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۱۴۳ مدرس دینی اهل سنت تحت پوشش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور هستند، گفت: این مدرسین با دارا بودن سطح تخصص و توانایی علمی بالا در عرصه خدمت‌رسانی و تدریس در سطوح مختلف فعالیت می‌کنند.

به گفته حجت‌الاسلام منتظری، در حال حاضر شهرستان‌های کامیاران، دهگلان، بانه و سروآباد در زمینه مدرس در سطوح بالا با محدویت مواجه هستند که امیدواریم با کمک مدیران و مسئولان این مشکل هرچه زودتر رفع شود.

فهرست