امام جمعه مسجد جامع شهرک بهاران سنندج:
همدلی و مدیریت درست رمز پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی بود
امام جمعه بهاران سنندج با اشاره به اینکه در دوران جنگ تحمیلی با وجود جنگ و تحریم ها به دلیل همدلی و مدیریت درستی که وجود داشت بسیاری از مشکلات را مردم پشت سر گذاشتند، گفت: امروز برای گذر از این مشکلات نیازمند چنین مدیریتی در کشور هستیم.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا خلیل آدابی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بهاران سنندج، اظهار کرد: امنیت و آسایش امروز ما در کشور نتیجه ایثار و از خودگذشتگی نیروهای مسلح از ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و غیره است.
وی خاطرنشان کرد: اگر ایثار و از خودگذشتگی نیروهای مسلح در دوران هشت سال جنگ تحمیلی نبود الان کشور ایران به دست دشمنان متجاوزگر می‌افتد و ذره‌ای از آن باقی نمی‌ماند.
امام جمعه بهاران سنندج افزود: امروز که بسیاری از کشورها در جهان درگیر جنگ و ستیز هستند ما در کشور به برکت اقتدار نیروهای مسلح از امنیت کامل برخوردار هستیم که باید قدر این نعمت بزرگ را بدانیم.
ماموستا آدابی با بیان اینکه نبود امنیت زندگی را ناممکن می کند، افزود: امروز اعتراض‌هایی در کشور به خاطر مشکلات اقتصادی وجود دارد اما همه ملت ایران پشتیبان نظام هستند.
وی با اشاره به اینکه در دوران جنگ تحمیلی با وجود جنگ و تحریم ها به دلیل همدلی و مدیریت درستی که وجود داشت بسیاری از مشکلات را مردم پشت سر گذاشتند، گفت: امروز برای گذر از این مشکلات نیازمند چنین مدیریت هایی در کشور هستیم.
امام جمعه بهاران سنندج در ادامه بر حمایت هرچه بیشتر مردم کشور از سیلزدگان تاکید کرد و گفت: شرایط امروز مردم در مناطق سیلزده چندان مطلوب نیست و نیازمند کمک‌های مردم هستند امیدواریم مردم فهیم و نوع دوست کردستان به نحو احسن در این عرصه نیز همچون گذشته نقش ‌افرینی کنند.
ماموستا آدابی اضافه کرد: بلاهای آسمانی آزمایش الهی است که باید با صبر و مقاومت در برابر این امتحانات سربلند بیرون بیایم.
وی خاطرنشان کرد: در سیل اخیر بیش از ۱۳۰ هزار خانه ویران و چندها روستا به زیر آب رفته است بازسازی این همه خسارت‌ها به تنهایی و بدون کمک مردم برای دولت سخت است.
امام جمعه بهاران سنندج به موضوع انفاق از دیدگاه قرآن اشاره کرد و گفت: خداوند بزرگ در قرآن می‌فرماید آنهایی که اموالشان را در راه خدا می‌دهند من در برابر یک به ۷۰۰ پاداش به آنها میدهم.
ماموستا آدابی در ادامه با ابراز نگرانی از افزایش آمار طلاق در جامعه گفت: طلاق متأسفانه یک درد و مرض و گرفتاری است که دامن جامعه را به صورت جدی گرفته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست