امام جماعت اهل سنت مسجد حنفیه بجنورد:
همه ما در حفظ آرمان ها و رهنمودهای امام راحل (ره) مسوولیت داریم
الله یار آخوند درخشان گفت: همه باید آرمان ها و رهنمودهای امام راحل (ره) را حفظ کنیم زیرا که دشمنان به دنبال آن هستند که تا نسل جدید این آرمان های الهی امام را به فراموشی سپارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، الله یار آخوند درخشان، امام جماعت اهل سنت مسجد حنفیه بجنورد، در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه امام (ره) جانی دوباره به اسلام و جبهه مقاومت بخشید، خاطرنشان کرد:  امام خمینی (ره) که قلب و اعتقاداتش منور به نور قرآن و احکام دین بود، در مقابل رژیم پهلوی و زیاده خواهان ایستاد و اسلام عزتمندانه را به مسلمانان معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه از نگاه امام، وحدت ضرورتی انکار ناپذیر برای مسلمانان است، اظهار داشت: امام راحل (ره) بارها در بیانات خود بر آسیب های تفرقه و برکات برادری و وحدت بین مسلمانان سنی و شیعه تاکید داشته و تفرقه افکنی بین آنان را ناشی از جهل می دانستند.

آخوند درخشان افزود: در واقع امام(ره) وحدت را ضامن بقای مسلمانان دانسته اند و می فرمایند: “اگر مسلمین می خواهند به آن عزت و عظمتی که در صدر اسلام داشتند، برگردند، به اسلام و وحدت کلمه روی آورند، آن اتفاق بر محور اسلام بود که آن قدرت و شجاعت مافوق الطبیعه را به وجود آورد.”

فهرست