امام جمعه اهل سنت گله دار:
هوس ها و تعصبات ناروا، ما را از دیدن حقایق باز می دارد
امام جمعه اهل سنت گله دار گفت: ارتباط خداوند با انسان را دائم، ملازم و مستمر دانست و گفت حکمت از این ارتباط این است که انسان نسبت به کردار خویش آگاه باشد و خود را برای حساب آماده نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از فارس، شیخ مصطفی نوری، امام جمعه اهل سنت گله دار در خطبه های نماز جمعه گله دار اذعان داشت: آفرینش انسان توسط خداوند است و او هر فکر و اندیشه ­­ای که از ما برخیزد، ثبت و ضبط می نماید.

ایشان در ادامه، ارتباط خداوند با انسان را دائم، ملازم و مستمر دانست و گفت حکمت از این ارتباط این است که انسان نسبت به کردار خویش آگاه باشد و خود را برای حساب آماده نماید.

در این عالم بین ما و واقعیت­ها حجاب هایی وجود دارد که از آن بی خبر هستیم. این حجاب می تواند به دلیل هوس ها و تعصبات ناروا باشد که ما را از دیدن حقایق، محروم نموده است. چه بسیار صدا و نواهایی اطراف ما وجود دارد که با توجه به پنیه غفلتی که در گوش قرار داده ­ایم و عینک تاری که بر چشم زده­­­­­­­­­­­­ ایم، نمیتوانیم ببینیم و بشنویم، اما روز قیامت انسان این حقایق را میبیند و انگشت ندامت و حسرت بر دهان می گزد اما دیگر هیچ فایده­ ای ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست