نماینده اهل سنت مجلس خبرگان رهبری:
هیچ عاقلی در جهان قبول نمی کند که ایران عامل حمله به نفتکش ها بوده است
مولوی نذیر احمد سلامی گفت: آمریکایی ها در طول عمر چهل ساله نظام جمهوری اسلامی ایران همیشه در صدد اتهام زنی به جمهوری اسلامی ایران بوده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ «حمله به نفتکش‌ها مساله‌ای جزئی بود»؛ این عبارت، توصیفی از اتفاقات هفته گذشته دریای عمان بود از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با نشریه تایم مطرح شد. پنج‌شنبه گذشته، درست در زمانی که شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در تهران در حال انجام مهمترین دیدار خود با مقامات ایرانی یعنی رهبر انقلاب اسلامی بود، دو کشتی حامل محصولات نفتی مرتبط با ژاپن در دریای عمان و در نزدیکی تنگه هرمز مورد حمله قرار گرفتند.
‌با آتش گرفتن این دو نفتکش مرتبط با ژاپن و درخواست خدمه آنها برای امدادرسانی و با توجه به نزدیکی این دو نفتکش به بندر جاسک، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از نخستین کسانی بودند که به یاری این دو نفتکش شتافتند و خدمه این دو نفتکش را به بندر جاسک منتقل کردند. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران اولین کسی بود که نسبت به این حادثه واکنش نشان داد و آن را مشکوک خواند.

آمریکایی‌های ناکام در اعمال فشار به ایران که همان روز پاسخ صریح رهبری ایران درباره گفت‌وگو با آمریکا و دادن پیام به ترامپ شنیده بودند، برای جبران سرخوردگی ناشی از قاطعیت ایران برای نپذیرفتن زور، تنها ساعاتی از این ماجرا نگذشته بود که تلاش خود را برای متهم جلوه دادن ایران در این حادثه آغاز کردند.
در این راستا، شبکه خبری سی‌بی‌اس از یک مقام پنتاگون نقل کرد که «به احتمال زیاد» ایران مسئول حمله به دو نفتکش در دریای عمان است. این مقام نظامی آمریکایی همچنین گفته‌های ایران در خصوص اینکه خدمه کشتی‌ها را نجات داده رد کرده و مدعی شده که کشتی «یواس‌اس بین‌بریج» ۲۱ خدمه کشتی‌های آسیب‌دیده را نجات داده است! وی همچنین ادعا کرده که گزارش‌هایی دیده مبنی بر اینکه خدمه یکی از کشتی‌های آسیب‌دیده بر این باور بوده‌اند که توسط یک اژدر یا مین هدف قرار گرفته‌اند. او در ین حال به سی‌بی‌اس گفته که نمی‌تواند این گزارش‌ها را تائید کند. شبکه خبری سی‌ان‌ان هم ادعا که انفجارهای صبح پنج‌شنبه که دو نفتکش را در دریای عمان هدف قرار داد، ناشی از مین‌های چسبنده بوده است.

بر اساس این ادعا، خدمه یک ناوشکن آمریکایی به‌نام «بین‌بریج» مین‌های چسبنده منفجر نشده را در پهلوی یکی از کشتی‌های آسیب‌دیده مشاهده کرده‌اند. این شبکه در ادامه فیلمی مجعول، مبهم و ناواضحی نمایش داد که عده‌ای در حال جدا کردن مین عمل نکرده از بدنه کشتی هستند و مدعی شد نیروهای سنتکام آن را از نیروهای ایرانی فیلم‌برداری کرده‌اند.

اولین اتهام‌زنی رسمی از سوی آمریکایی‌ها به این مسئله از سوی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه و پاتریک شاناهان، سرپرست وقت وزارت دفاع مطرح شد.

 

 

مولوی نذیر احمد سلامی نماینده اهل سنت مجلس خبرگان رهبری در این خصوص رفتار آمریکایی ها را طبیعی دانست و ابراز داشت: آمریکایی ها در طول عمر چهل ساله نظام جمهوری اسلامی ایران همیشه در صدد اتهام زنی به جمهوری اسلامی ایران بوده اند و تقریبا تمام حوادث تلخ به وجود آمده در منطقه و حتی جهان را به نوعی به ما نسبت داده اند.

وی افزود: هدف آمریکایی ها از این اتهام زنی ها اسقاط نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است اما به فضل خدا و به اذعان خودشان توان شکستن نظام را ندارند.

مدرس حوزه های علمیه اهل سنت در ادامه با اشاره به خوی بهانه جویی آمریکایی ها خاطر نشان کرد: آمریکایی ها به دنبال این هستند تا در جایی حادثه ای واقع شود تا تبدیل به بهانه ای برای بازی های کودکانه شان گردد.

مولوی سلامی افزود: معروف است که غریق برای نجات خودش به خس و خاشاک و کف روی آب هم چنگ می اندازد؛ آمریکایی ها نیز چنین وضعیتی دارند و از سر استیصال و کم آوردن در برابر ملت بزرگ و موفق ایران هر از چندی بهانه هایی می گیرند و غری می زنند.

وی افزود: هیچ عاقلی در جهان قبول نمی کند که ایران عامل حمله به نفتکش ها بوده است زیرا ایران خود ناجی ملوانان و خدمه آن کشتی گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست