امام جمعه مسجدجامع روستای هزاره ای بخش ساربوگ:
هیچ کسی نمی تواند از مرگ فرار کند و جان خود را نجات دهد
مولوی موسی درخواه: طاعون، عذابی است برای کفار و اجر و ثواب و شهادتی است برای مؤمنین و طبق فرموده ی رسول خدا، شهری که در آن، طاعون شیوع پیدا کند، مردم، وارد آن شهر نشوند و مردم آن شهر نیز بیرون نروند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ مولوی موسی درخواه، امام جمعه مسجدجامع روستای هزاره ای بخش ساربوگ قصرقند سخنان خود را در خطبه های نماز جمعغه ۱۶ اسفند ۱۳۹۸با آیه (لَمْ تَرَ إِلَى الَّذِینَ خَرَجُوا مِنْ دِیَارِهِمْ وَهُمْ أُلُوفٌ حَذَرَ الْمَوْتِ فَقَالَ لَهُمُ اللَّهُ مُوتُوا ثُمَّ أَحْیَاهُمْ ) آغاز نمود و اظهار داشت: گروهی از بنی اسرائیل، در شهری زندگی می کردند که درآن شهر، مرض طاعون شیوع پیدا کرد. تعداد زیادی به سبب طاعون مردند و کسانی که مبتلا به این مرض نشدند، از ترس مرگ، از آن شهر فرار کردند و در یک میدان وسیعی بین دوکوه اقامت گزیدند. خداوندمتعال برای آنها و ملتهای دیگر جهان درس عبرت داد تا بدانند هیچ کسی نمی تواند از مرگ فرار کند و جان خود را نجات دهد.

مولوی موسی درخواه در ادامه افزود: پیامبرخدا(ص) در این مورد فرموده است: طاعون، عذابی است برای کفار و اجر و ثواب و شهادتی است برای مؤمنین و طبق فرموده ی رسول خدا، شهری که در آن، طاعون شیوع پیدا کند، مردم، وارد آن شهر نشوند و مردم آن شهر نیز بیرون نروند.

فهرست