شناسه خبر: 9020

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=9020

امام جمعه اهل سنت خارگ؛
وابستگی به دنیا مایه حزن و اندوه است
شیخ احمدرضا کنعانی: ترس و وحشت و رعبی که بر انسان عارض می‌شود از پی وابستگی به دنیا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ احمدرضا کنعانی امام جمعه اهل سنت خارگ در خطبه های نماز جمعه این هفته برخی از صفات مؤمنین را باتوجه به آیات قرآن برشمرد.
وی با طرح این پرسش که چه کسانی ترس و غم دنیا و آخرت را نداشته و نمیخورند؟ گفت: اینان کسانی‌اند که وقتی مردم به ظاهر دنیا می‌نگرند و بدان توجّه دارند، باطن آن را می‌بینند، از این رو هنگامی که مردم برای دو روزه دنیا می‌کوشند، تلاش آنان برای آخرت است. پس علاقه به دنیا را می‌میرانند.
وی افزود: برای اینکه می‌ترسند دنیا جان قدسی و ملکوتی آنان را تباه کند و بمیراند به جای آنکه دنیا آنان را بشکند، آنان دنیا را خرد می‌سازند و می‌شکنند.
خطیب جمعه اضافه کرد: این افراد دنیا را رها می‌کنند چون می‌دانند به زودی دنیا ترکشان می‌کند. تمام زرق و برق‌های دنیا را رد می‌کنند و اسیر آن نمی‌شوند.
وی در ادامه سخنان اندوه را حسرت و تاسف از دست دادن چیزی بیان کرد.
کنعانی خاطرنشان کرد: در قرآن گفته شده که انسان های خوب و پاک و مؤمن وقتی از این دنیا می روند زندگی بهتری دارند و لذات و نعمات بهشت خیلی بهتر و فراتر از این دنیا هستند.
وی گفت: ترس و وحشت و رعبی که بر انسان عارض می‌شود از پی وابستگی به دنیا است و برای انسان حزن به وجود می‌آورد، جدا شدن از دنیا سخت است، انسان نباید به دنیا وابسته باشد.
شیخ کنعانی با بیان اینکه یکی از صفات انسان مؤمن، داشتن ترس از خدا است، گفت: ترسی که هم در قلب انسان و هم در عمل او باشد، خشیت ترس درونی و همراه با عظمت است، ولی شفقت ترس در عمل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست