شناسه خبر: 8375

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8375

امام جمعه روستای ایگدر علیا گنبد کاووس:
والدین نقش موثری در تربیت قرآنی فرزندان دارند
امام جمعه اهل سنت روستای ایگدر علیا گنبد کاووس گفت: پدر و مادر باید قرآنی باشند تا بتوانند در تربیت قرآنی فرزندان تاثیرگذار باشند.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالحمید گوکلانی در نماز جمعه این هفته روستای ایگدر علیا گنبد کاووس ضمن تشویق والدین برای ثبت نام فرزندانشان در کلاس های قرآن کریم در ایام اوقات فراغت تابستان گفت: پدران و مادران، فرزندان را از دوران کودکی به سمت حفظ و قرائت قرآن ترغیب و تشویق کنند و با بیان مفاهیم و ترجمه قرآن در گسترش و تعمیق فضای معنوی در جامعه قدم بردارند.
وی با اشاره به نقش خانواده‌ها در تربیت فرزندان قرآنی، گفت: در خانواده‌ای که والدین به قرآن و مفاهیم آن اهتمام ورزند باعث انس بیشتر فرزندان به قرآن و توجه به رفتار آموزه‌های دینی و اسلامی می‌شود.
امام جمعه روستای ایگدر علیا با بیان اینکه، حساس‌ترین وظیفه پدر و مادر در برابر فرزندانشان، تربیت صحیح آنان است، افزود: فرزندان از همان دوران کودکی از والدین خویش الگوگیری می‌کنند و در رفتار فردی و اجتماعی بروز می‌دهند و در اجتماع نیز تاثیر می‌گذارند.
آخوند عبدالحمید گوکلانی با اشاره به روش‌های جذب کودکان و نوجوانان برای انس گرفتن با قرآن بیان کرد: خانواده با ثبت نام فرزندانشان در کلاس های قرآنی و دینی، شرکت در محافل قرآنی و استفاده از امکانات و تجهیزات قرآنی زمینه‌های انس با قرآن را در آنها تقویت کنند.
وی ادامه داد: اسلام شخصیت آینده کودک را مرهون تربیت و پرورش و مراقبت پدر و مادر می‌داند و برای تمام لحظات زندگی افراد، دستورات خاص و مقررات ویژه ای دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست