واکنش علمای برجسته اهل‌سنت کردستان به اقدام خصمانه ترامپ علیه مقام معظم رهبری
علمای برجسته اهل‌سنت کردستان در پی تحریم مقام معظم رهبری از سوی رئیس‌جمهور آمریکا واکنش تند نشان داده و اعلام کردند.تمام ملت ایران پشتیبان نظام و رهبری هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، علمای برجسته اهل‌سنت کردستان در پی تحریم مقام معظم رهبری از سوی رئیس‌جمهور آمریکا واکنش نشان داده و این حرکت ترامپ را اقدامی جاهلانه و به شدت محکوم کردند.

 

در ادامه مشروح میزگرد خبرنگاران تسنیم با نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، امام جمعه سنندج، امام جمعه موقت سنندج و امام جمعه مریوان از نظر خوانندگان محترم می‌گذرد:

 

ماموستا رستمی: تحریم رهبری ناتوانی و ضعف رئیس‌جمهور آمریکا را نشان می‌دهد

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری ضمن محکومیت مواضع اخیر رئیس‌جمهور ابله آمریکا در اجرای طرح تحریم نابخردانه مقام معظم رهبری اظهار داشت: سران مزدور آمریکایی به‌خیال باطل خود تصور کرده که می‌توانند ساده‌زیست‌ترین، زاهدترین و مقتدرترین رهبر دینی جهان را تحریم کنند.

ماموستا فایق رستمی، «ترامپ» را انسانی بی‌تجربه و احمق خواند و افزود: تحریم رهبری که در دل تمام ایرانیان و مسلمانان جهان قرار دارد، نشان از ناتوانی و ضعف رئیس‌جمهور آمریکاست.

وی گفت: خوشبختانه پس از گذشت ۴۰ سال، این انقلاب مردمی مصمم در راه اسلام روز به روز شکوفاتر می‌شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ترامپ در طول دوره ریاست جهموری خود جزء نابودی اقتصاد جهان دستاورد دیگری نداشته، گفت: رئیس‌جمهور نادان آمریکا همیشه به‌دنبال دودستگی، اختلاف و تفرقه میان مسلمانان و کل ملت‌هاست.

وی عنوان کرد: اقدام بی‌ادبانه و احمقانه رئیس جمهور آمریکا نسبت به مقام معظم رهبری، رسوایی بزرگی برای ترامپ خواهد بود و عاقبت باید به دنیای تمدن برگردد چراکه همیشه عزت و سربلندی برای خدا و رسول خدا و ایمان‌داران است.

ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: دنیای امروز بر مبنای عقل، درک و هوش بوده و باید همه مسلمانان برای دوستی، صلح و آشتی در جهان اسلام بیش از پیش تلاش کنند درحالیکه ترامپ به دنبال قتل عام، منع مواد خوراکی و مسائل عام‌المنفعه مسلمانان است.

 

ماموستا خدایی: ملت ایران پشتیبان رهبری هستند؛ آمریکا منتظر پاسخ کوبنده باشد

ماموستا عبدالرحمن خدایی، امام جمعه سنندج ضمن محکوم کردن تحریم‌های ظالمانه آمریکا بر علیه مقام معظم رهبری اظهار داشت: دشمنان همیشه با نیت ناپاک و اهداف شوم خود سعی در ایجاد اختلاف جامعه اسلام دارند.

وی با بیان اینکه آمریکا با جسارت خود علیه مقام معظم رهبری، باید منتظر پاسخ کوبنده باشد، افزود: ملت ایران و مردم همیشه در صحنه استان کردستان با اتحاد و همبستگی خود بار دیگر به آمریکای جنایتکار نشان می‌دهند که یار و پشتیبان رهبر فرزانه خود بوده و این رفتار بی‌ادبانه و طرح سخیفانه و نابخردانه را محکوم می‌کنند.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: آمریکا نیت دشمنی خود را به تمام ملت ایران ثابت کرده و قطعاً با حرف‌های بی‌ربط و فریبنده به جایی نمی‌رسد چراکه تمام مردم ایران پشتیبان نظام و رهبری هستند و تا آخرین قطره خون خود در راه آرمان‌های انقلاب و شهدا ایستاده‌اند.

عالم برجسته اهل‌سنت کردستان بیان کرد: مردم ایران با جان، دل، مال و خون خود حافظ این آب و خاک بوده و پشتیبان مقام معظم رهبری هستند.

ماموستا خدایی خطاب به سران مزدور آمریکایی گفت: دشمنان با تمام جسارت و اقدامات ناشاسیت خود ذره‌ای از تعصب و علاقه مردم به رهبر را کم نکرده و باید از این بابت شرمنده باشند.

 

ماموستا راستی: طرح سخیفانه و نابخردانه تحریم رهبر معظم انقلاب اقدامی غیرانسانی و ضدبشریت بود

ماموستا محمد امین راستی، عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه موقت سنندج نیز تحریم‌های ظالمانه آمریکا بر علیه مقام معظم رهبری را محکوم کرده و اظهار داشت: تحریم‌های نابخردانه آمریکا یک حرکت غیر انسانی، ضد بشریت و آزادی است.

وی با بیان اینکه امریکا نه تنها به ایران بلکه به خاورمیانه ظلم می‌کند، افزود: آمریکا در بیست سال اخیر در خاورمیانه جزءکشتار مردم مظلوم و ویرانی خانه‌ها کار دیگری انجام نداده است.

امام جمعه موقت سنندج بیان کرد: تمام دنیا، آزادی‌خواهان جهان و ملت ایران تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه مقام معظم رهبری و دیگر مقامات سیاسی کشور را محکوم کرده چراکه جایگاه و شخصیت رهبر بزرگ اسلام نزد ما ایرانیان بسیار ارزشمند و والا بوده و هیچ‌گاه هم کم نمی‌شود.

عالم برجسته اهل‌سنت کردستان با بیان اینکه مقام معظم رهبری نه تنها دلسوز مردم ایران بلکه دلسوز و یار مستضعف و محرومین جهان است، تصریح کرد: این طرح سران مزدور آمریکایی از نظر مردم استان و ماموستاهای اهل‌سنت محکوم و ناشایست بوده و قطعاً ترامپ در جهان رسوا می‌شود.

 

ماموستا شیرزادی: اقدام اخیر رئیس‌جمهور آمریکا علیه رهبری را محکوم می‌کنیم؛ لعنت به ترامپ ابله

ماموستا مصطفی شیرزادی، امام جمعه مریوان نیز در واکنش تند به اقدام ناشایست ترامپ علیه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی اظهار داشت: دیدگاه و موضع ما مسلمانان جهان در پی اقدام اخیر رئیس‌جمهور آمریکا، لعنت‌گویی به ترامپ ابله و تمام هم‌دستانش است.

وی افزود: آمریکا با کارهای ظالمانه به جهان ثابت کرده که با ترفندهای مختلف سعی بر نابودی مسلمانان و مستضعفان ایران و جهان داشته تا بلکه به اهداف شوم خود برسد.

امام جمعه مریوان با بیان اینکه آمریکا به فکر رفاه و آسایش مردم خاورمیانه نیست، گفت: ظلم و اهداف سران احمق آمریکایی در تمام دنیا برکسی پوشیده نیست و ملت ایران این اقدامات را محکوم می‌کند.

عالم برجسته اهل‌سنت کردستان تصریح کرد: افزایش ساعتی تحریم‌های آمریکا بر علیه ملت ایران، نشان از ضعف و ناتوانی ترامپ ملعون در برابر اقتدار و همبستگی اقوام و ملت ایران است و قطعاً این وحدت و انسجام روز به روز بیشتر می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست