مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:
وحدت اصلی استراتژی در جهان اسلام است/برگزاری نماز عید فطر در کردستان
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: همدلي، وحدت و يكپارچگي مسلمانان از ضروريات جهان اسلام و مهم‌‏ترين استراتژی برای مقابله با توطئه‏‌های دشمنان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام سعید عسکری از وحدت به عنوان اصل مهمی در پیشرفت جهان اسلام نام برد و اظهار کرد: وحدت جهان اسلام از جمله دغدغه‏‌های فکری و دیرینه رهبران و مصلحان دینی در طول تاریخ بوده است.

وی خاطرنشان کرد: همدلی، وحدت و یکپارچگی مسلمانان از ضروریات جهان اسلام و مهم‌‏ترین استراتژی برای مقابله با توطئه‏‌های دشمنان این دین الهی به ویژه استکبار جهانی است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در ادامه با بیان اینکه اتحاد در مشترکات دینی و دوری از تفرقه بزرگترین راهبرد برای پیروزی بر دشمنان اسلام و پیشرفت هرچه بیشتر این دین الهی است، گفت: وحدت تنها راهکار ایستادگی در برابر توطئه‌های دشمنان است و باید از اعیاد و مناسبت‌های دینی در مسیر تحقق هرچه بیشتر همدلی و تقریب بهره بگیریم.

حجت‌الاسلام عسکری عید سعید فطر را عید وحدت و یکپارچگی مسلمانان نام برد و اضافه کرد: عید فطر روز گردهمایی و وحدت مومنانی است که یک ماه روزه‌داری و عبادت کرده‌ و مهان سفره پروردگار بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه به واسطه شیوع کرونا ویروس شرایط سختی بر جامعه حاکم است اما خوشبختانه بنا بر تصمیم ستاد کرونای استان کردستان مراسم نماز عید فطر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در استان برگزار خواهد شد.

وی در پایان گفت: براساس مجوز ستاد کرونای استان کردستان به دنبال چند هفته تعطیلی نماز جمعه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از جمعه گذشته نماز جمعه در فضای باز برپا شد.

انتهای پیام/

فهرست