الهه غیناقی
وحدت در استان حرف اول را می زند / طرح مهریار سامانه ای برای فروش صنایع دستی تولیدی بانوان استان
الهه غیناقی در نشست هم اندیشی بانوان فرهیخته و تقریبی اهل تسنن و تشیع گلستانی در گرگان گفت: وحدت در استان گلستان حرف اول را می زند و باید آن را قدر بدانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، الهه غیناقی در نشست هم اندیشی بانوان فرهیخته و تقریبی اهل تسنن و تشیع گلستانی در گرگان گفت: وحدت در استان گلستان حرف اول را می زند و باید آن را قدر بدانیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره “مرجان نازقلیچی” شهیده منا و فرماندار سابق بندر ترکمن گفت: مرجان نازقلیچی فردی دلسوز و پی گیر مسائل و مشکلات مردم و جامعه بود.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح مهریار با همکاری شرکت پست، گفت: اجرای”طرح مهریار” جهت حمایت از اشتغال بانوان با توجه به شرایط کنونی جامعه ناشی از ویروس کرونا می باشد.
غیناقی افزود: در این طرح، سامانه ای برای فروش محصولات و صنایع دستی تولیدی بانوان به صورت مجازی تدارک دیده شده است که با هدف تسهیل گری در فروش صنایع دستی و مشاغل خانگی به زودی در گلستان اجرا خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به طرح “بانویار” نیز گفت: این طرح هم با هدف توسعه گردشگری، احیای صنایع دستی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی زنان در روستای استان اجرا می‌شود.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان، بانوان روستایی را محور خانواده و قشر تاثیرگذار جوامع استان دانست و اظهار امیدواری کرد: امروز دشمن از طرق فضای مجازی به داخل خانواده ها نفوذ کرده است و طرح بانویار گام مثبتی برای تقویت زنان به ویژه در روستاها به قوی شدن بنیان خانواده منجر می شود.
غیناقی همچنین به توانمندی زنان گلستان برای حضور در سطوح بالای مدیریتی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بانوان مستعدی در سطوح مدیریتی استانی و شهرستانی مشغول خدمت هستند.
وی هچنین توانمندسازی بانوان و خانواده ها را در برابر آسیب های اجتماعی بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح نمود: بخش اعظمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند که بعنوان نیمی از جامعه و سازندگان اصلی آینده باید بیشتر از گذشته نقش ایفا نمایند.

فهرست