شناسه خبر: 1468

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1468

امام جمعه اهل سنت بیرجند:
وحدت رمز موفقیت مسلمانان در برابر دشمنان است
امام جمعه اهل سنت بیرجند وحدت را رمز موفقیت مسلمانان در برابر دشمنان دانست و گفت: اگر مسلمانان در کنار هم قرار گیرند و صف واحدی داشته باشند می‌توانند در یک روز اسرائیل را از بین ببرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تسنیم، مولوی غلام‌حیدر فاروقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، اظهار داشت: پیامبراکرم(ص) می‌فرمایند من مبعوث شدم تا اخلاق کریمه را کامل کنم.

وی با بیان اینکه مسلمانان با وحدت و انسجام می‌توانند توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند گفت: تفرقه و اختلاف یکی از دلایل ضعف و ناتوانی مسلمانان است.

امام جمعه اهل سنت بیرجند افزود: دشمنان متوجه شدند که با اتحاد و انسجام میان مسلمانان به اهداف پلید خود نمی‌رسند بنابراین به دنبال برانگیخته کردن احساسات مسلمانان و ایجاد جنگ و جدال میان آن‌ها هستند.

فاروقی با بیان اینکه اختلاف و جنگ و جدال میان مسلمانان به نفع دشمنان است تصریح کرد: پیامبراکرم(ص) می‌فرمایند نسبت به همدیگر رحم و مهربانی داشته باشید.

وی با بیان اینکه باید سیره و گفتار و کردار پیامبراکرم(ص) را الگو قرار دهیم ادامه داد: اگر مسلمانان نسبت به همدیگر رحم می‌داشتند و مهربان بودند امروز شاهد این همه خونریزی و کشتار نبودیم.

امام جمعه اهل سنت بیرجند خاطرنشان کرد: پیامبراکرم(ص) حتی با دشمنان خود نیز مهربان بودند و جواب عصبانیت را با عصبانیت نمی‌دادند و برای رسیدن به وحدت و انسجام باید سیره پیامبراکرم(ص) را در زندگی خود پیاده کنیم.

فاروقی وحدت را رمز موفقیت مسلمانان در برابر دشمنان دانست و افزود: اگر مسلمانان در کنار هم قرار گیرند و صف واحدی داشته باشند می‌توانند در یک روز اسرائیل را از بین ببرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست