وحدت شیعه و سنی نابودگر دسیسه های دشمنان/ مردم جانانه گوش به فرمان رهبری هستند
محمد جواد سجادی گفت: اتحاد و همدلی برادران شیعه و سنی زمینه توسعه و پیشرفت همه جانبه استان را فراهم کرده و وحدت بی نظیر بین مردم این منطقه دشمنان نظام را از ایجاد تفرقه افکنی ناامید کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان،‬‏ به نقل از پهره، محمد جواد سجادی، دبیر ائتلاف وحدت ملی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: قرآن کریم در بیش از ۵۰ آیه به موضوع وحدت و چگونگی ایجاد اتحاد اشاره کرده که همه این موارد بیانگر اهمیت این موضوع از منظر اسلام است و این آیات یک موعظه و پیشنهاد نیست، بلکه وظیفه و تکلیف به شمار می رود، یعنی همان گونه که مسلمانان موظفند براساس توحید، خدا را عبادت کنند، وظیفه دارند در تحصیل اتحاد نیز بکوشند.

وی افزود: وحدت نماد همدلی، اخلاق‌ محوری و عظمت مسلمین و برادری شیعه و سنی بوده و به نوعی می‌توان گفت که اتحاد و انسجام ملی نماد پیمان با راه و روش اسلام و خط امام و رهبری و از بین رفتن تعصبات و فرقه‌گری‌های دشمنان نظام اسلامی است.

وی تصریح کرد: برای تحقق وحدت اسلامی، عوامل گوناگونی وجود دارد که پاره‌ای از این عوامل عبارتند از خردورزی، روحیه حق‌گرایی، دوری از تعصب نابه جا، آگاهی و شناخت، تفکر در امم گذشته، دشمن‌شناسی، فتنه‌شناسی، قرآن‌محوری و بالاخره اطاعت از رهبری امت اسلامی؛ ولی در تحقق وحدت اسلامی در کنار عوامل فوق، مهمترین عامل تحقق وحدت اسلامی، تمسک به اسلام است.

وحدت بی نظیر شیعه و سنی دسیسه های دشمنان نظام را نقش بر آب کرد

سجادی با بیان این که مردم بصیر ایران با حضور با شکوه خود در همه عرصه ها نهال انقلاب را آبیاری کرده و هر بار هم توطئه های دشمنان را خنثی کردند، عنوان کرد: هر جا دشمن قصد دخالت داشت، مردم ثابت کردند که به حرف‌های آن‌ها توجهی ندارند و برایشان بی ارزش است.

وی خاطرنشان کرد: همیشه حضور باشکوه و وحدت شیعه و سنی در انتخابات خاری در چشم دشمن بوده و تا امروز صفوف آن ها در شعب اخذ رای استکبار را ناامید کرده است و از این به بعد هم ملت ایران همچون گذشته در همه عرصه ها و میدان ها برای شکست دشمنان نظام اسلامی آماده حاضر می شوند و گوش به فرمان ولی فقیه خود هستند.

دبیر ائتلاف وحدت ملی سیستان و بلوچستان بیان کرد: اتحاد و همبستگی مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان که الگویی از اخوت و برادری در میان مسلمانان جهان شده، دشمنان را به خشم و وحشت انداخته است‌.

 مردم جانانه گوش به فرمان رهبری هستند

وی عنوان کرد: سیستان و بلوچستان همواره به عنوان مرکز و پایتخت وحدت اسلامی کشور شناخته شده، استانی که شهروندانش سال ها که با پیوندهای خانوادگی و با وحدتی مثال‌ زدنی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و علمای شیعه و سنی‌اش هم بارها تأکید کردند که اتحاد مردم این منطقه مربوط به یک هفته و یک سال نبوده و این همیشگی است و به هیچ عنوان هم گسستنی نیست.

به گفته سجادی، مردم سیستان و بلوچستان در جریان قیام ملت علیه رژیم ستم شاهی و پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره در صحنه حضور داشته و در عرصه‌های مختلف نظیر میزبانی از رهبر معظم انقلاب در دوران تبعید، انتخابات، استقبال از مقام معظم رهبری و مسئولان نظام و دولت همچون موج‌های خروشان حضوری باشکوه از خود به نمایش گذاشتند تا به دنیا اعلام کنند که با اتحاد و همبستگی بی نظیر و مثال زدنی خود همواره آماده دفاع از آرمان ها و دستاوردهای انقلاب هستند.

وی اضافه کرد: مردم این استان گوش به فرمان ولایت، ثابت قدم در مسیر رسیدن نظام به قله های رفیع اهداف انقلاب هستند.

انتهای پیام/

فهرست