امام جمعه موقت سروآباد:
وحدت مهم‌ترین عامل پیروزی مسلمان در برابر هجمه دشمنان است
امام جمعه موقت سروآباد از اتحاد به عنوان مهم‌ترین عامل پیروزی جوامع اسلامی در برابر سپاه کفر نام برد و گفت: هر کس مشکل مسلمانی را رفع و اختلافات بین مسلمانان را رفع کند خداوند بهترین پاداش را به او عطا می‌کند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،  ماموستا علی سبحانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سروآباد به اهمیت توجه به سلامت جسمی و روحی در انسان اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که امروز دامن بسیاری از جوامع را گرفته شیوع برخی امراض مانند فشار خون، چاقی و غیره است.

وی خاطرنشان کرد: اینگونه مشکلات با کمی مراقبت و توجه به تغذیه قابل درمان است و از بروز مشکلات جدی‌تر در انسان جلوگیری می‌کند.

امام جمعه موقت سروآباد در ادامه به سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: پیروزی در عملیات بیت المقدس آن هم با وجود گستردگی سپاه دشمن و تا دندان مسلح بودن آنها از برکات نیروی ایمان بود.

ماموستا سبحانی خاطرنشان کرد: این روز یادآور حماسه و ایثارگری‌های بزرگی است که برای همیشه بر تارک تاریخ این مرز و بوم خواهد درخشید.

وی در ادامه با بیان اینکه آخرین جمعه ماه رمضان بنام روز قدس نام‌گذاری شده است و به راستی قدس متعلق به اسلام است، عنوان کرد: قدس متعلق به جهان اسلام است و قطعا روزی از چنگال رژیم صهیونیستی در خواهد آمد.

امام جمعه موقت سروآباد در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته احسان، صدقه و بخشش مال را از دستورات دین اسلام خواند و گفت: دین اسلام به بخش مال بسیار تاکید کرده و ماه رمضان بهترین فرصت برای بخشش مال در راه خدا است.

ماموستا سبحانی تصریح کرد:  خداوند در قران به صدقه اشاره می‌کند و می‌فرماید خانه قیامت را برای خودت خریداری کنید خداوند بهشت را درست نموده و راه‌های رسیدن به آن را نیز برای انسان‌ها بیان فرموده است.

وی با تاکید براینکه احسان به معنی انفاق مال در راه خدا است، گفت: احسان هم صداقت دین و هم حس هم دردی با فقرا را در درون خود جاکرده است.

به گفته امام جمعه موقت سروآباد ، پالایش از دیگر معانی احسان است، چراکه احسان مال انسان را پاک و برکات روزافزون در آن قرار می‌دهد.

ماموستا سبحانی به مبلغ تعیین شده برای زکات فطریه امسال هم اشاره کرد و گفت: براساس اعلام شورای افتا مبلغ زکات امسال برای هر نفر ۶ هزار تومان است و امیدوارم همه افراد جامعه با پرداخت زکات فطریه خود ضمن عمل به این واجب شرعی زمینه کمک به نیازمندان و غیره را فراهم سازند.

وی با تاکید براینکه اهل علم با تعلیم می‌توانند خود را به خداوند نزدیک کند، گفت: خدمت به هم‌نوعان از دیگر راه‌های رسیدن به رضای خداوند است.

امام جمعه موقت سروآباد تصریح کرد: مسوولان باید در برخورد با مردم کمال مهر و محبت را داشته باشند و اصل احترام را از یاد نبرند.

ماموستا سبحانی افزود: اگر قادر به انجام خواسته ارباب رجوع نیستیم حداقل با زبان خوش به نوعی این مهم را به مردم نشان دهیم که تمام هم و غمی که داریم حرکت در مسیر خدمت‌رسانی است.

وی از اتحاد به عنوان مهم‌ترین عامل پیروزی جوامع اسلامی در برابر سپاه کفر نام برد و گفت: بنا به فرموده حضرت پیامبر هر کس بین مسلمانان اختلاف ایجاد کند تمام اعمالش ضایع می‌شود.

امام جمعه موقت سروآباد افزود: هر کس مشکل مسلمانی را رفع و اختلافات بین مسلمانان را رفع کند خداوند بهترین پاداش را به او عطا می‌کند.

ماموستا سبحانی احسان و بخش مال به فقرا و نیازمندان را از دیگر دستورات دین اسلام بیان کرد و گفت: در بخشش و احسان همیشه ثابت قدم باشید و در بخش مال اولویت را به افراد تهیدستی که به شما نزدیک‌تر هستند بدهید.

امام جمعه موقت سروآباد تصریح کرد: در بخش مال باید به نوعی عمل کنیم که هیچ کس متوجه نشود و از مالی بخشش کنیم که خودمان آن را بخواهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست