مدير مدرسه علميه احناف خواف:
وحدت و تعامل مسلمانان با یکدیگر بر اساس سیرت رسول الله(ص) و ائمه اطهار(ع) است
مولوي حبيب الرحمن مطهری: ما مسلمانان باید نسبت به یکدیگر اخوت و برادری داشته باشیم و ضرورت زمان نیز، وحدت و احترام به مقدسات را اقتضا می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی حبیب الرحمن مطهری در سخنانی در جمع نمازگزاران مسجد جامع خواف با تأکید بر لزوم حفظ فرهنگ اصیل دینی خاطرنشان کرد: بر ما لازم است تا فرهنگ دینی و اسلامی خود را حفظ کنیم. عده‌ای می‌گویند با مانتو و بی‌حجابی در شهر بگردیم تا وضع شهر را عوض کنیم، در حالیکه نباید این طور باشیم؛ بلکه باید فرهنگ دینی و اسلامی ما، مانند حجاب و چادر حفظ شود و این موارد تاکید شریعت و اسلام و قرآن است.

وی افزود: متأسفانه در بعضی از مؤسسات تحصیلی، اختلاط دختر و پسر در یک محل است که این خلاف شئونات اسلامی است. تا دیر نشده باید مراقب فرزندان خود باشیم تا آن ادب و احترامی که نسبت به والدین خود دارند حفظ شود و از بین نرود.

مدیر مدرسه علمیه احناف خواف با تأکید بر اهمیت وحدت و همدلی در میان مسلمانان تصریح کرد: ما مسلمانان باید نسبت به یکدیگر اخوت و برادری داشته باشیم و ضرورت زمان نیز، وحدت و احترام به مقدسات را اقتضا می‌کند. اما متاسفانه شاهد هتّاکی مداحی در شبکه پنج صدا و سیما بودیم که مورد محکومیت علمای شیعه و سنی واقع شد. چنانچه امام جمعه اردبیل گفته بودند که تعامل ما با اهل سنت بر مبنای سیرت رسول الله(ص) و ائمه اطهار است. ما بر مبنای سیرت رسول الله(ص) و سیره ائمه اطهار باید این احترام را داشته باشیم. همچنین اخیراً آیت‌الله علم‌الهدی این مسئله را محکوم کردند که هم از ایشان و همچنین مسئولین و همه کسانی‌که نسبت به این مسئله واکنش نشان دادند جای تقدیر و تشکر دارد. در هر حال، احترام به مقدسات لازم و ضروری است که مقام معظم رهبری نیز توهین به مقدسات اهل سنت را حرام اعلام کردند و آن را خلاف وحدت اسلامی برشمردند.

مولوی مطهری در زمینه «نعمت امنیت» یادآور شد: قدر امنیت خود را بدانید امنیتی که خدای متعال به ما عنایت کرده است مرهون زحمات نیروهای انتظامی و امنیتی است و برایشان دعا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست