رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور :
وحدت و همبستگی مذاهب اسلامی در سایه عمل به قرآن کریم است
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه گفت: وحدت، همبستگي و انسجام مذاهب اسلامي در ساية عمل به قرآن کریم است و مسلمانان با اين اتحاد و يکپارچگي مي‌توانند به عزت و آقایی برسند و در برابر قدرتهاي استکباري ایستاده و آنها را مغلوب نمايند.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه در محفل انس با قرآن کریم مسجد موحدین محله کل آباد آق قلا گفت: قرآن کریم و وجود نازنین پیامبر گرامی اسلام از مشترکات امت اسلامی هستند که امروز باید حول قرآن و عترت به تقویت مشترکات و تحکیم همدلی بپردازند.

وی با بیان اینکه، کتاب العظیم، کتاب المجید و کتاب الحکیم از صفات والای قرآن می باشد، تصریح نمود: قرآن کریم، کلام خداوند و وحی الهی است که توسط پیامبر اکرم (ص)، برای هدایت مردم و جوامع بشری در مسیر وحدت و یگانگی و انسجام اسلامی، به جهانیان عرضه و هدیه شده است.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور خاطر نشان کرد: قرآن کریم برای هدایت و سعادت انسان ها نازل شده است و پیام این کتاب آسمانی، دعوت به نور و هدایت و خارج شدن از ظلمت و جهل و شرک است.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با اشاره به اینکه، در طول تاریخ کتاب های آسمانی زیادی برای هدایت بشر آمده است، افزود: کتاب های دیگر آسمانی مورد تغییر و تحریف قرار گرفتند اما تنها کتابی که از لحظه نزولش تا کنون با گذشت بیش از ۱۴۰۰ سال بدون تغییر در اختیار مسلمین قرار دارد، قرآن کریم است.

وی با اشاره به اینکه، تامل و تدبر در قرآن سفارش فراوان شده است، اظهار نمود: باید در ماه مبارک رمضان انس با قرآن بیشتر شود و لازم است ارتباط خود را با این کتاب آسمانی تقویت کنیم تا این ارتباط معنوی پس از پایان ماه مبارک نیز در زندگی ما پیاده و جاری گردد.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، نورانیت قرآن را دائمی و مستمر بیان کرد و افزود: در تعابیر حضرت علی (ع) نور قرآن کریم نوری ابدی بیان شده است که نه تنها در عالم هستی بلکه در عالم محشر نیز طنین انداز است.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه تصریح نمود: در احادیث از قرآن کریم به عنوان اقیانوس بی کران تعبیر شده است که هرچه انسان در آن تدبر کند نمی تواند به اعماق و باطن آن دست یابد.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با بیان اینکه، بنا به فرمایش امام راحل، اساس انقلاب بر پایه قرآن کریم است، افزود: از برکات انقلاب اسلامی و خون پاک شهیدان است که امروز قاریان و حافظان ایران اسلامی در رتبه های برتر و بین المللی هستند.

 

فهرست