شناسه خبر: 4275

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4275

امام جمعه اهل سنت تالش :
وحدت و همدلی امت اسلام توطئه ها دشمنان را خنثی خواهد کرد
حجت الاسلام حسین خانی ‌پور امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه شهرستان تالش در سخنانی اقدام اخیر عربستان سعودی که 37 نفر انسان بی گناه را در یک روز محاکمه و اعدام کرد ، محکوم کرد و با تاکید بر همدلی و تقویت وحدت در امت اسلام ، گفت : وحدت و همدلی امت اسلام توطئه ها دشمنان را خنثی خواهد کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام حسین خانی ‌پور امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه شهرستان تالش در سخنانی اقدام اخیر عربستان سعودی که ۳۷ نفر انسان بی گناه را در یک روز محاکمه و اعدام کرد ، محکوم کرد و با تاکید بر همدلی و تقویت وحدت در امت اسلام ، گفت : وحدت و همدلی امت اسلام توطئه ها دشمنان را خنثی خواهد کرد .

وی با بیان اینکه جهان امروز ، به خصوص جهان اسلام سراسر تلاطم و آشوب است و این ثمره نقشه های شوم سلطه گران و استکبار جهانی می باشد ، خاطر نشان کرد : دشمنان اسلام با ایجاد تفرقه و نفاق بین کشور های اسلامی به دنبال دستیابی به اهداف شوم خود هستند و به همین دلیل است که اسرائیل ، این غده سرطانی را در مرکز جهان اسلام به وجود آوردند .

امام جمعه اهل سنت تالش اتحاد بین اسرائیل ، آمریکا و عربستان سعودی را بسیار خطرناک دانست و نسبت به پیامد های آن به کشور های اسلامی هشدار داد و افزود : متاسفانه برخی حکومت های اسلامی منطقه در خواب و غفلت به سر می برند .

وی با بیان اینکه آمریکا قصد دارد با ایجاد جنگ و تفرقه در کشور های اسلامی به کارخانه های اسلحه سازی خود رونق ببخشد ، اظهار داشت : نمونه بارز توطئه ها و دسیسه های آمریکا به وجود آوردن گروه تروریستی داعش بود که با جنایات و جنگ خونریزی در منطقه ، دشمنان اسلام را به اهدافشان نزدیک کرد .

حجت الاسلام حسین خانی ‌پور با اشاره به اقدام اخیر عربستان سعودی که ۳۷ نفر انسان بی گناه را در یک روز محاکمه و اعدام کرد ، گفت : وقتی خداوند مسلمانان را دعوت به انسجام می کند چرا باید ۳۷ نفر انسان بی گناه را به خاطر حق طلبی در یک روز سر برید و این آن چیزی است که دشمنان به دنبال آن هستند .

وی با تاکید بر اینکه تفرقه و نفاق و برادر کشی یقناً به ضرر اسلام خواهد بود ، ادامه داد : خداوند امت اسلام را دعوت به انسجام می کند و می فرماید همگی به ریسمان خدا و هرگونه وسیله وحدت‌ ، چنگ زنید ، و پراکنده نشوید .

امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه شهرستان تالش با اشاره به اقدامات اخیر آمریکا ، گفت : آنان ابتدا جولان که خاک کشور برادر سوریه می باشد را در اختیار اسرائیل جنایتکار قرار دادند و آن را به رسمیت شناختند و پس از آن نهاد انقلابی و مدافع منافع مسمانان جهان یعنی سپاه پاسداران را در لیست گروه های تروریستی قرار دادند و این نشانه عداوت آمریکا با مسمانان است که البته بی پاسخ نمانده و نخواهد ماند .

وی با اشاره به تحریم های نفتی بر علیه ایران اسلامی ، افزود : اکنون آمریکا به دنبال منافع بیشتری است و مسلمین باید هوشیار باشند و سنی و شیعه دست به دست هم بدهند و بر خداوند متعال تمسک جویند و با انسجام و وحدت در مقابل دشمنان بیاستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست