خطیب جمعه اهل سنت کوته کومه شهرستان آستارا :
وحدت و همدلی امت اسلام نقشه های شوم دشمنان را نابود خواهد کرد
حجت الاسلام واثق صبوری در خطبه های نماز جمعه در مسجد محمد رسول الله (ص) روستای کوته کومه از توابع بخش لوندویل شهرستان آستارا با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت : وحدت و همدلی امت اسلام نقشه های شوم دشمنان را نابود خواهد کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان حجت الاسلام واثق صبوری در خطبه های نماز جمعه در مسجد محمد رسول الله (ص) روستای کوته کومه از توابع بخش لوندویل شهرستان آستارا با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت : وحدت و همدلی امت اسلام نقشه های شوم دشمنان را نابود خواهد کرد .

وی اظهار نظر در زمینه های مختلف را نهی کرد و اظهار داشت : گاهی اظهار نظر ها موجب ایجاد تفرقه و نفاق می شود بنابر این زبان خود را از این آفات حفظ کنیم زیرا ما مسلمانیم و قبله و قرآن ما یکی است .

حجت الاسلام واثق صبوری گفت : دشمن می خواهد بین مسلمین تفرقه و نفاق ایجاد کند پس با همدلی و وحدت کنار یکدیگر قرار گیریم تا دشمن هرگز به اهداف شوم خود دست نیابد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع خلوص نیت و علم پرداخت و گفت : همانطور که در انجام هرکار خیری خلوص نیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، داشتن علم کافی برای اجرای احکام و دستورات دینی شرط قبولی اعمال است .

سخنران نماز جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول الله (ص) روستای کوته کومه اظهار داشت : مطالعه در آموزه های دینی و خواندن قرآن ، علم انسان را افزایش می دهد و انسان به این نتیجه خواهد رسید که هر چقدر از قرآن بداند باز هم کم است .

وی اظهار نظر در زمینه های مختلف حتی با وجود داشتن مطالعه را نشانه غفلت و بی سوادی دانست و گفت : انسان با سواد هرگز خود را متخصص نمی داند ، زیرا دریاچه علم آنقدر بزرگ است که انتهایی ندارد .

حجت الاسلام واثق صبوری با اشاره به اینکه قرآن کریم می فرماید ؛ اگر موضوعی را نمی‌‌دانید از اهل ذکر سوال کنید ، گفت : علم انسان با مطالعه و سوال کردن به دست می آید ، بنابراین انسان نباید در زمینه های مختلف بدون داشتن علم کافی اظهار نظر کند زیرا خطرناک است و ممکن است موجب انحراف شود .

وی با بیان اینکه علما و بزرگان دینی با وجود برخورداری از علم کافی ، در برخی زمینه ها با یکدیگر اختلاق نظر داشتند ، افزود : اختلاف نظر علما در اسلام باعث به وجود آمدن مذاهب مختلف شده که هدف همه آنان سربلندی امت اسلام است .

خطیب جمعه اهل سنت کوته کومه شهرستان آستارا گفت : هیچ الزامی نیست که ما برای هر سوالی جوابی داشته باشیم ، چه بسا اینکه برخی از بزرگان ما در جواب برخی سوالات می فرمودند نمی دانم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست