شناسه خبر: 105176

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=105176

وظیفه روحانیت، تشویق مردم برای نقش‌آفرینی در انتخابات است
جانشین و معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه گفت: وظیفه روحانیون تشویق و امید دادن به مردم است تا در سرنوشت خود و جامعه بی‌تفاوت نباشند و در انتخابات نقش‌آفرینی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از ایرنا، «احمد محمدی» در جلسه با ائمه جمعه ثلاث باباجانی و اعضای شورای روحانیت و افتاء این شهرستان، هدف از تشکیل این جلسه را ایجاد وحدت رویه در مباحث تعیین فطریه اعلام کرد.

وی افزود: روحانیت دارای جایگاه ویژه است و نباید اجازه دهند براحتی افرادی با فتاوای غلط و احساسی معنویات مردم و مسلمانان را خدشه دار کنند.

محمدی یادآور شد، این وظیفه مهم به عهده شوراهای روحانیت و افتاء است که پاسدار حریم روحانیت باشند ضمن اینکه هرکسی نباید به خود اجازه فتوا بدهد فتوا دادن کار هر کسی نیست.

وی یادآور شد: نماد دین اسلام، وحدت و برداری است و هماهنگی اعیاد فطر و قربان در ایران اسلامی راه را بر تفرقه افکنان خواهد بست.

محمدی از روحانیون تقاضا کرد، ضمن رعایت شان و جایگاه والای روحانیت و تریبون‌های مساجد، شاخصه های یک فرد اصلح را برای مردم بیان کنند.

وی اضافه کرد: متولی امور اهل سنت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه است و مسائل مربوط به توسعه، ساخت و بازسازی مساجد از روال قانونی و با هماهنگی با دفتر صورت پذیرد و در این زمینه نظام اسلامی اهتمام ویژه‌ای با توجه به آمار مساجد داشته و دارد.

ماموستا «ملا احمد شیخی» امام جمعه ثلاث باباجانی نیز در سخنانی وضعیت کنونی شهرستان را خوب ارزیابی و جایگاه روحانیون منطقه در بین مردم از لحاظ اجتماعی و سیاسی را مثبت دانست.

در ادامه ماموستا «ملا محمد براتی» امام جمعه بخش ازگله نیز حضور حداکثری مردم منطقه در مسائل سیاسی، اجتماعی و مذهبی را از نقاط قوت این شهرستان قلمداد کرد.

وی اشاره ای به هماهنگی شوراهای روحانیت و افتاء در خصوص زکات فطریه داشت و گفت: اگرعلما هماهنگ باشند حمایت عموم مردم را دارند

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه نیز ضمن تقدیر و تشکر از همکاری ائمه جمعه و شوراهای روحانیت و افتا شهرستان، وظیفه علماء در جامعه را هدایتگری دانست.

حجت‌الاسلام «حجت الله فاضلی» گفت: اگر علما نبودند شاید زحمات انبیا به هدر می‌رفت و جامعه به کفر می‌گرایید.

وی ادامه داد: تصور من این است اگر علما هوشیار و هماهنگ باشند حمایت عموم مردم را دارند و می توانند نقشه های شوم دشمنان را نقش بر آب کنند.

فاضلی اظهار داشت: وحدت باید دغدغه علمای منطقه باشد، وظیفه علماء خطیر و حساس است و هنگامی که روحانیون مردم را به شرکت در انتخابات تشویق کنند موجب امنیت و استحکام نظام رفاه بیشتر می‌آورد.

انتخاب نشدن فرد اصلح، زیان آور است

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ادامه داد: ما نباید به سرنوشت آینده مملکت بی تفاوت باشیم و اگر این اتفاق بیافتد و فرد اصلح انتخاب نشود خسارت و زیانش به ما بر می‌گردد.

حجت‌الاسلام فاضلی افزود: اگر ما وظیفه خود را به خوبی انجام ندهیم دشمن وظیفه اش که آسیب به ایران اسلامی است را خوب انجام می‌دهد.

وی از همراهی و همکاری روحانیون در بحث کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تقدیر کرد.

در ادامه نیز روحانیون حاضر در جلسه ضمن تاکید به پایبندی به اصول اعتقادی مردم منطقه بر وحدت، برادری و انسجام ایران اسلامی و وحدت رویه در همه زمینه ها تاکید داشتند.

فهرست