مدرس مدرسه علوم دینی ضیائیه فراغی:
وظیفه مجاهدین اسلامی این است که در مقابل اینگونه مسائل واکنش نشان بدهند
مدرس مدرسه علوم دینی ضیائیه شهر فراغی گفت: وظیفه مجاهدین اسلامی این است که در مقابل اینگونه اقدامات ضد بشری سکوت نکرده و پاسخ مناسب بدهند.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالجلیل فرهمند ضمن محکوم کردن اعدام دسته ‌جمعی ۳۷ نفر از مسلمانان شیعه و سنی توسط رژیم آل‌سعود گفت: وقتی گروهی از مسلمانان مورد کشتار و ظلم و ستم قرار می گیرند، علما و حکام  کشورها مسئولیت پیدا می کنند تا هرچه سریع تر به رخداد پیش آمده رسیدگی نمایند، زیرا پرداختن  به این مسائل جزو فرایض بشمار می رود.

وی افزود: این حادثه تلخ و دردناک نشان می‌دهد که مذهب اگر آمیخته به تعصب و جهل و نادانی متولیان و معلمان دینی شود بجای ترویج اخلاق و صلح و مروت، تبدیل به ابزاری می‌شود که می‌تواند زندگی را به جهنمی سوزان تبدیل کند.

مدرس مدرسه علوم دینی ضیائیه فراغی افزود: آنچه امروز دین‌داران را به جان هم انداخته، نقد مغزهای خشک و تهی از عقل برخی مفسران متون دینی است که به خاطر روح ضعیف و خالی از فضیلت خود تصویری از دین ارائه می‌کنند که پیروان خود را به تعصبات جاهلانه و رفتار خشونت‌بار دعوت می‌کنند.

آخوند عبدالجلیل فرهمند ضمن محکومیت این فاجعه انسانی افزود: از تعصب خام و جهل مردمان و روح خشونت خواه برخی آدمیان حقیر و پست که کام انسان‌های دیگر را تلخ و زندگی آنان را تباه کرده‌اند به خداوند شکایت می‌کنم تا توبه کرده و به راه راست هدایت شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست