شناسه خبر: 8849

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8849

امام جمعه موقت اهل سنت نخل تقی؛
وقت گوهر گرانبهای عمر انسان است
شیخ عبدالستار حرمی: نعمت سلامتی و آرامش دو نعمت بزرگ خدا به بشر است، که نوعاً با از دست دادن‌شان متوجه اهمیت و ارزش شان می شویم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ عبدالستار حرمی امام جمعه موقت اهل سنت نخل‌تقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مباحثی پیرامون ارزش و اهمیت وقت، سرمایه ارزشمند عمر را مورد اشاره قرار داد و گفت: خداوند نعمات بسیاری را بر ما عطا فرموده و یکی از مهمترین و باارزش‌ترین این نعمت‌ها، وقت می‌باشد که اساس و مایه اصلی زندگی ما را تشکیل می‌دهد.

وی متذکر شد: ارزش وقت از آنجا دانسته می‌شود که خداوند در قرآن کریم در آیاتی از آن، به برهه‌هایی از زمان اشاراتی داشته است و در جای جای قرآن برای بیان اهمیت آن، به آن قسم یاد کرده است.

وی وقت را یعنی عمر انسان را گران‌بهاترین سرمایه دانست و گفت: پیامبر در احادیث متعدد به استفاده از وقت به طریقه صحیح سفارش نموده و من جمله می‌فرماید: پنج چیز را قبل از اینکه پنج چیز دیگر بیاید باید غنیمت شمرد، جوانی قبل از پیری  و فرصت قبل از مشغولیت و…

وی با توجه به راویات دیگر افزود: در روز قیامت از جوانی انسان سؤال خواهد شد که چگونه سپری شد و از عمرش، که آن را چگونه صرف کرد.

خطیب جمعه تصریح کرد: نعمت سلامتی و آرامش دو نعمت بزرگ خدا به بشر است، که نوعاً با فقدان و از دست دادن‌شان متوجه اهمیت و ارزش‌شان می‌شویم.

شیخ حرمی با اشاره به اینکه هر امتی که انگیزه و هدف نداشته باشد اوقاتش به هدر می‌رود تأکید کرد: یکی از علل انحراف جوانان نداشتن انگیزه و هدف در زندگی و در نتیجه درست استفاده ننمودن از وقت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست