امام جمعه مریوان
پایبندی به آرمان‌های انقلاب و ولایتمدار ویژگی‌های بارز سربازان گمنام است
امام جمعه مریوان با بیان اینکه سربازان گمنام، گمنامند زیرا جز تأمین امنیت و آرامش، هیچ ادعایی ندارند، گفت: پایبندی به آرمان‌های انقلاب و ولایتمدار دو ویژگی بارز سربازان گمنام است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان، ضمن تبریک روز ارتش اظهار کرد:‌ ارتش جمهوری اسلامی از آغاز پیروزی انقلاب تا کنون در زمان نیاز همیشه در صحنه دفاع از کشور آماده و مانند فرشتگان نجات عمل کرده اند.
وی با بیان اینکه ارتش در قلب ملت ایران جا دارد، گفت: ارتشیان ایران اسلامی متدین، خدوم، کاربلد و با تجربه هستند و همین ویژگی‌ها ارتش ما را نسبت به ارتش سایر کشورها متمایز ساخته است.
ماموستا شیرزادی در ادامه با اشاره روز ۱۵ شعبان روز سربازان گمنام حضرت ولی عصر(عج) گفت: منظور از سربازان گمنام وزارات اطلاعات است که رسماً در سال ۱۳۶۳ تشکیل شده است.
امام جمعه مریوان اضافه کرد: وزارت اطلاعات ایران نیروهای خدوم، مخلص و همیشه بیداری دارد که در هر جایی احساس خطر نمایند، فوراً برای حفاظت از نظام و امنیت کشورآنجا حضور و نقش‌آفرینی می‌کنند.
ماموستا شیرزادی تصریح کرد: سربازان گمنام برای تأمین امنیت و آرامش فعالانه کوشا هستند و همین امر موجب شده دشمنان قادر به دستیابی به اهداف شومشان علیه کشور ما نشوند.
وی امنیت را عامل اصلی ترقی، تعالی و پیشرفت در هر کشور و جامعه‌ای دانست و گفت: هر چه کشوری از امنیت بالاتر برخوردار و نیروهای امنیتی حاذق، عاقل، هوشیار و بیدار باشند، صاحب قدرت و اقتدار بیشتر خواهد بود.
امام جمعه مریوان با بیان اینکه سربازان گمنام، گمنامند زیرا جز تأمین امنیت و آرامش، هیچ ادعایی ندارند، گفت: پایبندی به آرمان‌های انقلاب و ولایتمدار دو ویژگی بارز سربازان گمنام است.
به گفته ماموستا شیرزادی، هدف اصلی سربازان گمنام مقابله با دشمنان نظام، انقلاب، مردم و وحدت ملی بوده و همیشه تلاششان برای ایجاد وحدت است.
وی در ادامه اظهار داشت: استکبار جهانی با صرف کلی هزینه با آن همه قدرت بر ضد این کشور توطئه‌های زیادی را طراحی کرده و سربازان گمنام در خفی، نقشه آنها را در نطفه خفه می‌کنند.
وی در ادامه ضمن تبریک ایام شعبانیه اظهار کرد: در ماه مبارک شعبان قرار داریم، ۱۵ شعبان یکی از روزهای خیر است که برکات فراوانی دارد.
امام جمعه مریوان به ۱۵ شعبان از دیدگاه پیامبر مکرم اسلام پرداخت و گفت: رسول الله(ص) در این خصوص فرموده اند:« آن شب و روز بیش از دیگر شب‌ها، خداوند مأمورین خود را بسیج و ندا می‌دهد، آیا امشب گناهکاری است که از گناه خود پشیمان و قصد استغفار دارد تا ما گناهانش را بخشوده و از او راضی گردیم؟ آیا امشب کسی است که از ما طلب روزی نموده و ما روزی او را زیاد گردانیم؟ آیا مبتلایی وجود دارد که طلب عافیت نماید و ما برایش بفرستیم؟».
ماموستا شیرزادی تصریح کرد: اینها و هزاران رحمت دیگر را خداوند به لطف خود( در آن شب) بر سر بندگان خود می باراند. آن روز هر کس با قلبی صاف به درگاه خداوند دعا نماید ( با خدای خویش دروغ نگوید) خداوند او را محروم نمی‌نماید الا چند نفر!
وی با بیان اینکه یک دسته از این انسان‌ها کسانی هستند که با دیگران کینه و بغض دارند و تا توبه ننمایند خداوند از آنها خشنود نمی‌شود، گفت: افراد دائم الخمر و عاق شدگان والدین از گروه‌هایی هستند که از رحمت خداوند در این شب محروم می‌مانند.
امام جمعه مریوان تصریح کرد: ماه شعبان به نیمه خود رسیده و بر طبق احادیث رسول الله(ص) در این ماه بسیار روزه گرفته‌اند و به نوعی خود را برای ماه رمضان آماده کرده‌اند.
ماموستا شیرزادی افزود: دوست شیطان دشمن خدا و دوست خداوند، دشمن شیطان است، نمی توان هم دوست خدا و هم دوست شیطان بود و این محال است.
وی خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن در مورد دوستان شیاطین می‌فرمایند«اینها کسانی هستند که کافر شده و اولیای آنها طاغوت‌ها هستند، که آنها را از نور به سوی ظلمت‌ها بیرون می‏برند، آنها اهل آتش هستند و همیشه در اتش خواهند ماند.
به گفته امام جمعه مریوان ، براساس آیاتی از سوره بقره کار شیطان آنست که انسانها را از روشنایی دین به سمت ظلمات کفر می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست