خطیب جمعه اهل سنت مسجد امام شافعی اسالم :
پاینده ترین عامل نجات انسان در دنیا و آخرت نیکی کردن به والدین است
حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه موضوع بحث ما نیکی کردن به پدر و مادر است، اظهار داشت: پاینده ترین عامل نجات انسان در دنیا و آخرت نیکی کردن به والدین است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت؛ حجت‌الاسلام یعقوبی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای خاله سرای ۵۷ از توابع بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به اینکه موضوع بحث ما نیکی کردن به پدر و مادر است، اظهار داشت: پاینده ترین عامل نجات انسان در دنیا و آخرت نیکی کردن به والدین است.

وی در ادامه سخنان خود یکی از معضلات جامعه را بعضا بی حرمتی فرزندان در قبال والدین و نادیده گرفتن حقوق آنان عنوان کرد و اضافه نمود: همچنان که مستحضرید دین اسلام نیکی کردن به والدین را بسیار سفارش فرموده است و نگه نداشتن احترام والدین به دلایل مادی و یا هر دلیل دیگری را از زشت ترین و ناپسند ترین اعمال می داند و به شدت در آموزه های دینی نهی شده است.

خطیب جمعه اهل سنت مسجد امام شافعی روستای خاله سرای ۵۷ با اشاره به اینکه خداوند در سوره لقمان می فرماید هم شکر گذار خداوند باش و هم قدردان والدین، گفت: قرآن کریم در آیاتی قبولی عبادت خداوند را مقرون به نیکی کردن به والدین خوانده است و می فرماید خدا را عبادت کنید چیزی را شریک خدا قرار ندهید و به پدر و مادر خود نیکی ورزید.

وی متذکر شد: قرآن کریم فردی را مومن و موحد می داند که اول خدا را به خاطر اینکه او را آفریده و نعمت های بی شمار را به او عطا فرموده، شاکر و سپاسگذار باشد و بعد قدردان پدر و مادر به خاطر به دنیا آوردن و پرورش دادن او باشد.

حجت‌الاسلام یعقوبی اظهار داشت: در روایات دینی ما آمده است که سه عمل وابسته به هم در قرآن مورد تاکید قرار گرفته اند که  عبارتند از اول ایمان به خدا و تبعیت از دستوراتش ، دوم اقامه نماز و پرداخت زکات و سوم شکرگذاری از خداوند متعال و قدردان پدر و مادر بودن است.

وی افزود: این سه عمل به هم وابسته اند زیرا اگر کسی سپاسگذار خدا باشد اما از پدر و مادرش قدردانی نکند مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت، همانطور که وقتی کسی به خدا ایمان داشته باشد اما به دستوراتش عمل نکند و یا کسی که نماز اقامه نماید اما زکات نپردازد، مورد پذیرش الهی قرار نخواهد گرفت.

امام جمعه اهل سنت مسجد امام شافعی اسالم با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که فرمودند؛ رضایت پروردگار در گرو رضایت پدر و مادر است، خاطر نشان کرد: خداوند خدمت به خودش و خدمت به پدر و مادر را برای ما فرض کرده است و قرآن کریم و بزرگان دین، این راه را برای ما روشن نموده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست