امام جمعه کامیاران  
پرداخت زکات ریشه‌های فقر را در جامعه می‌خشکاند        
امام جمعه کامیاران گفت: پرداخت زکات در جامعه ریشه‌های فقر را می‌خشکاند و زمینه حذف فاصله‌های طبقاتی و تحقق عدالت اجتماعی را فراهم می‌سازد.     

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا توفیق قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع کامیاران با اشاره به برتری و فضیلت اخلاص برریاکاری اعمال  اظهار کرد: این آیات و احادیث از کسانی تعریف و تمجید می‌کنند که در عبادت اخلاص داشته و از کسانی ذم می کنند که در اعمال ریا داشته باشند.

وی با تاکید براینکه نیت پاک انسان را به درجه بزرگواری و فضیلت می‌رساند، افزود: هرکسی درعبادت نیتش پاک باشد به درجه بزرگی و مرتبه نیکان می‌رسد.

امام جمعه کامیاران با بیان اینکه خواندن نماز و پرداخت زکات از دستورات خداوند تبارک و تعالی به انسان‌ها است، گفت: انسان در وقت تنگدستی باید به اعمال خود توسل کند تا نجات پیدا کند.

ماموستا قربانی اظهار کرد: زکات در کنار بیمه کردن مال انسان از آسیب‌ها موجب افزایش مال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت زکات در جامعه ریشه‌های فقر را می‌خشکاند و زمینه حذف فاصله‌های طبقاتی و تحقق عدالت اجتماعی را فراهم می‌سازد.

امام جمعه کامیاران   خدمت به پدر و مادر را از دیگر راه‌های نجات از مشکلات دانست و عنوان کرد: از دیگر راه‌های نجات از مشکلات فضیلت عفت و مخالفت با نفس شیطان است.

به گفته امام جمعه کامیاران، فضیلت، احسان و بزرگی، جوانمردی در معامله و امانتداری بخاطر رضای خدا موجب سعادتمندی انسان در دنیا و آخرت می‌شود.

ماموستا قربانی در ادامه با بیان اینکه مردم کامیاران مردمانی متدین و انقلابی هستند که در تمام عرصه‌ها حضوری همیشگیر و نقش آفرین داشته‌اند، گفت: خدمت به این مردم و تلاش در راستای رفع مشکلات آنها باید در اولویت کاری همه مسوولان قرار گیرد.

وی بر تقویت وحدت با توجه به هجمه‌های گسترده و تفرقه‌انگیز دشمنان تاکید کرد و گفت: وحدت یکی از بزرگ‌ترین سدهای مقابله با توطئه‌های دشمنان انقلاب و اسلام است.

ماموستا قربانی خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب و اسلام علی‌رغم تلاش‌های شبانه‌روزی خود برای خدشه‌دار کردن وحدت و در حاشیه قرار دادن ارزش‌های دینی مردم مسلمان و متدین توجه به ارزش‌های دینی و اسلامی در بین مردم در حد قابل توجهی قرار دارد.

به گفته وی، تا زمانیکه در میان مسلمانان وحدت، یکپارچگی و اخوت وجود داشته باشد دشمنان هرگز به اهدافشان نخواهند رسید.

وی با تاکید براینکه دشمنان امروز تمام توان خود را بر ضربه زدن بر اقتصاد کشور گذاشته‌اند، گفت: مردم به لحاظ معیشتی در شرایط سختی قرار دارند در چنین وضعیت انتظار از مدیران ارائه راهکارهای مناسب و اتخاذ مدیریت جهادی برای گذر از مشکلات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست