امام جمعه اهل سنت سهمو؛
پس از رمضان خودسازی و بندگی پروردگار نباید فراموش شود
شیخ احمد کشتکار: ماه رمضان به پایان رسید اما بندگی و اطاعت پروردگار، نماز و نیکی و احسان به پایان نرسیده و ما باید همانند ماه مبارک مراقب اعمال و رفتار خویش باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ احمد کشتکار امام‌جمعه اهل سنت سهمو در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به آیاتی از قرآن، استقامت در راه حق و خداوند  را در برابر ناملایمات راهگشا و موجب سرازیر شدن رحمت خدای متعال دانست و گفت: انسان وقتی در برابر ناملایمات و سختی‌ها قرار می‌گیرد نباید ناامید شود بلکه باید با توکل به خداوند منان و با بردباری و استقامت، در مسیر موفقیت حرکت کند و گام بردارد.
وی افزود: استقامت یعنی ثبات و پایداری بر یکتاپرستی و عمل به احکام اسلام، قیام به طاعات و عمل به اوامر الهی و دوری از نواهی و این بالاترین درجه کمال است.
خطیب جمعه رکن اصلی استقامت را انجام اعمال خالصا لله خواند و گفت: از نظر آموزه‌های قرآنی تنها نیت و عمل خالص است که پذیرفته می‌شود اگر برای ما روشن شود که هیچ کسی به غیر خدا منشأ اثری نیست دیگر دل به دیگران خوش نمی‌کنیم و خودنمایی در برابر دیگران برای ما جاذبه‌ای نخواهد داشت.
کشتکار در پایان تداوم بندگی و خودسازی پس از رمضان را مورد تأکید قرار داد و گفت: ماه رمضان به پایان رسید اما بندگی و طاعت پروردگار به پایان نرسیده نماز و نیکی و احسان به پایان نرسیده و ما باید همانند ماه مبارک مراقب اعمال و رفتار خویش باشیم در این صورت باران رحمت و فضل خدا همچنان بر ما خواهد بارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست