امام جمعه دیواندره
پشتوانه مردمی از بیانیه شورای عالی امنیت ملی بهترین موضع‌گیری در برابر هجمه‌های دشمنان است
امام جمعه دیواندره با بیان اینکه ملت ایران باید با حمایت قاطع از این بیانیه اقتدار خود را به نمایش بگذارند، گفت: پشتوانه مردمی از تصمیم اخیر نظام و بیانیه شورای عالی امنیت ملی بهترین موضع‌گیری در برابر دشمنان است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا مرادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: همه مردم باید با حضور و حمایت قاطع خود از بیانیه شورای عالی امنیت ملی، باید در مقابل بد عهد‌ی‌های آمریکا و هم پیمانانش بایستند.
امام جمعه دیواندره تصریح کرد: تک‌تک مردم باید تحریم‌های ظالمانه و یک جانبه آمریکا جهان‌خوار در حوزه‌های اقتصادی فرهنگی و روانی که شکل آرایش جنگی به فرمایش مقام معظم رهبری به خود گرفته است را محکوم کنند.
ماموستا مرادی با بیان اینکه ملت ایران باید با حمایت قاطع از این بیانیه اقتدار خود را به نمایش بگذاریم، گفت: پشتوانه مردمی از تصمیم اخیر نظام و بیانیه شورای عالی امنیت ملی بهترین موضع‌گیری در برابر دشمنان است.
وی در ادامه به برکات ماه رمضان و تاثیرات جسمی و روانی روزه‌داری اشاره کرد و گفت: ماه رمضان نهمین ماه سال هجری قمری و نزد خدا دارای ارزش و احترام زیاد است.
امام جمعه دیواندره افزود: رمضان در لغت به معنای سوزاندن است چون این ماه گناهان انسان را می‌سوزاند.
ماموستا مرادی با بیان اینکه خداوند گرفتن روزه در این ماه را بر امت حضرت (ص) واجب فرموده است، عنوان کرد: یکی از فضایل ماه رمضان نزول قرآن به عنوان کتاب و برنامه سعادت بشریت بر قلب پاک پیامبر خاتم است.
وی تصریح کرد: خدا در همین کتاب آسمانی می‌فرماید« ای اهل ایمان خدا روزه ماه رمضان را بر شما واجب کرد‌ه‌ام پس روزه بگیرید و امر حق را به جا آورید.
امام جمعه دیواندره افزود: پیامبر مکرم اسلام می‌فرماید هر کس روزه ماه رمضان و شش روز از ماه شوال را روزه بگیرد مانند آن است که تمام سال را روزه‌دار باشد.
ماموستا مرادی با تاکید براینکه انسان روزه‌دار نزد خدا بسیار عزیز و تمام دعاهایش در هنگام افطار مورد قبول پروردگار قرار می‌گیرد، اضافه کرد: روزه بدن انسان را در برابر بیماری‌ها سالم نگه می‌دارد.
وی افزایش صبر را از دیگر تاثیرات مثبت روزه‌داری عنوان کرد و گفت: در در بیشتر از صد آیه از قرآن در مورد صبر صحبت شده است.
به گفته امام جمعه دیواندره، صبر زیور اخلاقی هر انسان مسلمان و بهترین و موثرترین عامل کسب صبر است.
ماموستا مرادی عنوان کرد: روزه حافظ و مانع انسان از خطا و اشتباهات است و موجب روشنی قلب و دوری از گناهان و اشتباهات می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست