مدرس حوزه علمیه ربانیه روستای چنارلی از توابع استان گلستان:
پیامبر اسلام در ابلاغ رسالت خود مصائب فراوانی را تحمل نمودند
آخوند اسماعیل قدیری گفت: امروز وظيفه طلاب و روحانيون حفاظت و نگهداري از اين دين است كه با مشكلات فراوان به دست ما رسيده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، آخوند اسماعیل قدیری در مراسم فارغ التحصیلی طلاب علوم دینی اهل سنت مدرسه علمیه ربانیه تازه یاب که روز چهارشنبه ۱۷/۰۷/۹۸ در مصلی نماز جمعه این روستا برگزار شد، اظهار داشت: امروز روزیست که طلاب با اندوخته های خودشان وارد جامعه می شوند و در این دوران و عصر که عصر فتنه است، تعلیم و تزکیه مورد احتیاج است.

وی افزود: دین اسلام از روزی که در جزیره العرب ظهور کرد، با مشکلات بسیاری روبرو بود. پیامبر اکرم برای ابلاغ رسالتش مصائب فراوانی را تحمل نمود به گونه ای که مردم جاهل آن زمان ایشان را مورد ضرب و شتم قرار می دادند تا دست از رسالت خود بردارد.

آخوند قدیری اظهار داشت: با همه این سختیها اما خداوند پشتیبان این دین بود. خداوند نصرتش را ضمانت کرد. در جنگ احزاب دشمنان اسلام شکست خوردند. رسول الله فرمود که دیگر کافران نمی توانند بر ما حمله کنند و مسلمانان پیروز شدند. در مدینه دشمنان داخلی و یهودیان حضور داشتند و با سواد بودند و در مقابل رسول الله ایستادند. آنها می خواستند چراغ خداوند را با دهان کثیف خودشان خاموش کنند که نتواستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست