شناسه خبر: 3177

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3177

امام جمعه دهگلا
پیامبر اسلام اسوه حسنه برای جوامع بشریت است
امام جمعه دهگلان گفت: خداوند منان رسول اکرم(ص) را اسوه حسنه برای جوامع بشریت معرفی می‌کند و چنین پیامبری باید الگو و سرمشق تمام کسانی باشد که امید به رحمت خدا و روز رستاخیز دارند.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیدعارف عنایتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دهگلان با تبریک هفته راهداری به تمام راهداران در سطح استان اظهار کرد: راهداران قشری زحمت‌کش و دلسوزی هستند که در سرما و گرما ، شب و روز در سطوح جاده‌ها به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.
وی همچنین روز معلم ، روز زمین پاک ، هفته کار و کارگر و روز شورا را هم تبریک گفت و افزود: خداوند متعال در مورد زمین پاک به انسان یاداوری فرموده است که بخش مهمی از وسعت زمین به عهده انسان است و زمین را وسیله ای برای رزق و روزی بشریت فراهم داده است.
ماموستا عنایتی در بخشی دیگر از خطبه این هفته با بیان اینکه امت حضرت محمد(ص) باید الگوی حسنه باشند، خاطرنشان کرد: خداوند منان رسول اکرم(ص) را اسوه حسنه برای جوامع بشریت معرفی می‌کند و چنین پیامبری باید الگو و سرمشق تمام کسانی باشد که امید به رحمت خدا و روز رستاخیز دارند.
امام جمعه دهگلان گفت: پیامبر خدا فقط وظیفه پیامبری نداشتند، بلکه حاکم اسلامی بودند و حکومت اسلامی را به نام حکومت مدنی تشکیل دادند.
ماموستا عنایتی در ادامه با اشاره به قتل عام مردم بیگناه توسط رژیم سعودی که مهد اسلام است، گفت: این افراد تنها به گناه داشتن عقیده‌ای متفاوت با حاکمیت این کشور اعدام شدند.
وی اضافه کرد: دین اسلام مختلف کشت و کشتار است تا جایکه در زمان پیامبر(ص) قبایل یهودی مانند بنی‌نظیر و بنی‌قریضه در امنیت کامل تحت حکومت اسلامی یبامبر زندگی می‌کردند و هرگز به خاطر عقیده و تفکرشان محکوم نشدند.
امام جمعه دهگلان تصریح کرد:پیامبر هرگز به خاطر عقیده آنها با آنان جنگ نکردند این رفتار هم در زمان خلفای راشیدین ادامه داشت و هیچکس به خاطر عقیده‌اش محکوم نبود و سکوت مجامع جهانی در مقابل این جنایات نشان داد که موضوع حقوق بشر امری تشریفاتی و گاهی برای زیر فشار قرار دادن دیگر کشورها از سوی قدرت‌ها و سازمان‌های بین المللی مورد سوء استفاده قرار می گیرد.
ماموستا عنایتی اذعان داشت: مدعیان حقوق بشر در این مورد سکوت کرده‌اند چرا که این موضوع به ضررشان است و هر کجا به نفع آنان باشد مدعی حقوق بشر هستند.
وی با بیان اینکه این رویه مصداق نقاق است، گفت: این جنایت از دیدگاه انسانیت و اسلام محکوم است و ما نیز این اقدام را محکوم می‌کنیم و امیدواریم که در همه حکومت‌های اسلامی حکومتی برمبنای حکومت پیامبر حاکمیت پیدا کند.
امام جمعه دهگلان در بخش دیگر از خطبه‌های این هفته در مورد توبه گفت: درهای توبه همیشه به روی مردم باز است و طبق ایات قران کسانی که در حق خود و دیگران مرتکب گناه شده‌اند نباید از رحمت خداوند ناامید باشند.
وی اذعان کرد: خداوند منان آمرزنده است و تمام گناهان را به شرط توبه صحیح و عدم بازگشت به گناه می‌بخشد که پیامبر در همین رابطه فرموده است که توبه کننده واقعی مثل کسی است که هرگز مرتکب گناه نشده است.
امام جمعه دهگلان با اشاره به حدیث قدسی در همین رابطه عنوان کرد: خداوند زمانی که بنده‌ای گناهکار توبه می‌کند به ملائکه می فرماید بنده‌ای از بندگانم مرتکب گناه شده و اکنون توبه کرده است شما شاهد باشید که او را بخشیدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست