مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج
پیروان مذهب امام شافعی بر اختلاف مطالع معتقد هستند/ مردم در آغاز روزه مطابق مذهب امام شافعی عمل ‌کنند
مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج گفت: پیروان مذهب امام شافعی بر اختلاف مطالع معتقد هستند لذا کسانی که در آغاز روزه و یا عید فطر با کشور هماهنگ نیستند مطابق مذهب امام شافعی عمل نمی‌کنند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا اقبال بهمنی شامگاه شنبه در نشست شورای افتای استان کردستان که با موضوع روئیت هلال ماه رمضان در سالن جلسات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: هر ساله در اواخر ماه شعبان ستاد استهلال ماه رمضان تشکیل می‌شود.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج تصریح کرد: مغرب روز یکشنبه یک اکیپ استهلال ماه به ارتفاعات شهر سنندج اعزام می‌شوند و گزارش را به رئیس شورای افتای شهرستان اعلام می‌کنند.

وی اذعان داشت: تشخیص دقیق زمان آغاز ماه رمضان از اهمیت بالایی برخوردار است چون این مهم ارتباط مستقیمی با عید وحدت‌افرین فطر دارد.

ماموستا بهمنی اذعان داشت: اکثر علمای دینی در استان کردستان به صورت متفق‌القول بر این عقیده هستند که آغاز و پایان ماه رمضان باید مطابق با مذهب امام شافعی باشد.

وی اظهار داشت: روئیت ماه در مذهب امام شافعی با مذهب امامیه تقریبا یکی است و این عامل مهم وحدت هرچه بیشتر مسلمانان ایران در بحث اعیاد است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج ادامه داد: حفظ وحدت مهم‌ترین مولفه قدرت در جوامع اسلامی است و همه باید بر این اساس حرکت کنیم هر چند اکثر عالمان دینی اهل سنت در کردستان بر توجه به وحدت و اهمیت آن تاکید دارند.

بهمنی تاکید کرد: پیروان مذهب امام شافعی بر اختلاف مطالع معتقد هستند لذا کسانی که در آغاز روزه و یا عید فطر با کشور هماهنگ نیستند مطابق مذهب امام شافعی عمل نمی‌کنند.

وی اذعان کرد: مردم باید بر اساس اعلام ستاد روئیت ماه روزه بگیرند چرا که روئیت ماه یک کار تخصصی است و هرکسی قدرت آن را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست